منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۸
شناسه خبر: 307685
گروه :خبر
13950123000520_PhotoA

حامیان گروه تروریستی داعش با هدف افزایش حضور در فضای مجازی کانال جدیدی در برنامه تلگرام ایجاد کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اعضا و هواداران داعش که در شبکه های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک هم حضور فعال دارند در ماه های اخیر از برنامه های گپ موبایلی مانند واتس آپ و تلگرام هم برای اطلاع رسانی و جذب اعضای جدید استفاده می کنند و بعد از شناسایی و حذف کانال های خود مجددا کانال های جدیدی راه اندازی می کنند.

کانال جدید داعش در تلگرام Online Dawah Operation نام دارد و چند هفته بعد از راه اندازی توانسته توجه حامیان این گروه تروریستی را به خود جلب کند.

گردانندگان این کانال از اعضای داعش می خواهند به نفع آنها در فضای مجازی تبلیغ کنند و در سایت های مختلف به اظهارنظر به نفع این گروه تروریستی بپردازند. آنها همچنین فعالیت های خود در دیگر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک را در این کانال بازتاب می دهند.

در این کانال تبلیغاتی در مورد گروه های دیگر حامی داعش در تلگرام هم منعکس می شود. این گروه ها هم حاوی ویدئوها و دیگر اقلام تبلیغاتی داعش هستند. اعلام برنامه در مورد نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات به نفع داعش هم در این گروه ها و کانال مذکور وجود دارد. به عنوان مثال در یکی از پیام های گروه یاد شده آمده است که در یک هفته خاص دو روز به فعالیت در توییتر و سه روز به فعالیت در فیس بوک اختصاص می یابد.

در حالی که ادعا می‌شود توییتر و فیس بوک مطالب حامیان داعش را پاک و حذف می کنند، در عمل فعالیت حامیان تروریست ها در این شبکه های اجتماعی کماکان ادامه دارد. بررسی های موسسه تحقیقاتی Brookings نشان می دهد تعداد حساب های کاربری فعال حامی داعش در توییتر بالغ بر 46 هزار مورد است. در سال 2015 حدود 125 هزار حساب متعلق به داعش در توییتر تعلیق شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر