منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۸
شناسه خبر: 348618
گروه :خبر
32700

وزیر راه شهرسازی اظهار کرد: استان هرمزگان دارای موقعیت استراتژیک ، امنیت دریایی و اقتصادی ایران است و این استان نسبت به دیگر استان های همجوار خود مفهوم مبادله کالا را درک می کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در  هفتمین  نشست شورای اداره گفت: این استان دارای موقعیت استراتژیک ، امنیت دریایی و اقتصادی ایران  است و مستقیما از سیاست‌های دولت متاثر است.

وی افزود: استان های ساحلی جنوبی در واقع باید دارای قدرت رقابتی با تمام بنادر جنوبی خلیج فارس باشد و  طرف دیگر حفظ رقابتی با بنادر کشور در جنوب کشور چشم پوشی نیست.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: باید حضور فعال در بازار جهانی سهم ملت را از این بازار به دست آورد و یکی از اهداف یکپارچه ما است که بخشی از آن در دستگاه دیپلماسی و بخش دیگر در بخش‌هایی همانند بنادر و سایر بخش‌ها صورت می‌گیرد.

وی افزود: استان هرمزگان نسبت به دیگر استان های همجوار خود مفهوم  مبادله کالا را درک می کند و حتی ارقامی که برای انتقال کاتینرها بعد از رفع تحریم‌ها پرداخت می‌شود  نسبت قبل از تحریم‌ها بسیار جای تامل و تفکر دارد.

آخوندی تصریح کرد:دولت با استفاده از سرمایه‌های ملی، توانست موقعیت ایران را در سطح جهانی بهبود ببخشند ،زمانی که  گفته می شود که 14 خط کشتیرانی مطرح دنیا سفر دوره‌ای و منظم به بندر شهید رجایی دارند یعنی نشان از باز شدن راه‌های تعامل است.

.
وی افزود: با توجه به میزان کاهش عملیات کانتینری کشور که به شدت در دوره قبل رفع تحریم‌ها کاهش یافته بود تا پایان سال به 2.2 میلیون teu باز خواهد گشت.
وزیر راه شهرسازی با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی از جمله فاز سه و توسعه فازهای یک و دو اظهار کرد:با پیگیری های موجود برای فاز سوم آن که عمق آبخور این فاز دومتر بیشتر از آبخور فاز دوم کرده که برای پهلو گرفتن کشتی های موجود فراهم شود.
وی افزود: با تجهیز فاز دوم شهید رجایی که تاکنون از یکی از یال های آن استفاده و از دیگر یال ها استفاده نمی شده است و باید از تمام ظرفیت های موجود استفاده کرد و با مذاکراتی که صورت گرفته شده است بر این امید هستیم در مدت 18 ماه دیگر این فاز به صورت کامل به بهربردای و تجهیز شود.
آخوندی با اشاره به ظرفیت بنادر مانند بنادر جاسک،‌سیریک، تیاب و سایر بنادر اظهار کرد: این بنادر دارای نقش های ارتباطی مهم با بندر شهید رجایی می باشد، با توسعه بندر چابهار و جاسک می توان ایجاد زیر ساخت ها در پسکرانه بنادر داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:  اهمیت حمل و نقل ترکیبی باید به دنبال افزایش استفاده از ریل با رویکرد فعال‌سازی حمل و نقل چهاربعدی باشیم.

وی افزود:بندرعباس به عنوان یک ایران‌شهر و شهری که معرفی کننده ایران در جنوب  است که با واسطه ورود از سوی دریاست که دارای شاخص‌های استاندارد می باشد که در راستا طرح‌های جامع شهری باید به سمت برنامه‌های محله‌محور پیش رفت.

آخوندی خاطرنشان کرد: ما باید خواستار ستاد نوسازی در استان هرمزگان باشیم  و با افزایش خریدمردم برای  مسکن که یکی از رویکردهای مهم بوده است این مسیر را به سوی واگذاری تسهیلات برقرار نمود.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند