منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
شناسه خبر: 303664
گروه :خبر
13930924000403_PhotoA

Chariot for Women نام برنامه تاکسی یاب جدیدی است که تنها برای استفاده زنان و حفظ آسایش و امنیت آنها راه اندازی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قرار است برنامه یادشده از کمتر از 10 روز دیگر در دسترس علاقمندان قرار بگیرد. برنامه یاد شده ابتدا در بوستون آمریکا و سپس در برخی شهرهای دیگر در دسترس خواهد بود.

نکته جالب این است که موسس این برنامه یک زن که به علت استفاده از برنامه تاکسی یاب اوبر احساس ناامنی کرده نیست. مایکل پلتز طراح Chariot for Women یکی از رانندگان سابق عضو سرویس تاکسی یاب اوبر بوده که توسط یکی از مسافران کاربر اوبر تهدید شده است.

وی در وب سایت شرکت Chariot for Women دراین مورد نوشته است: در آن زمان به این فکر کردم که اگر یک زن بودم چه اتفاقی برایم می افتاد. همین نگرانی ها موجب شد که همسر وی کلی که هم اکنون ریاست Chariot for Women را بر عهده دارد تصمیم بگیرد برای اوبر رانندگی نکند.

تعداد قابل توجهی از زنانی که از خدمات تاکسی یاب اوبر در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا استفاده کرده اند، از حملات و تجاوزات رانندگان این تاکسی ها خبر داده اند و تعداد بی شماری از این زنان توسط رانندگان یاد شده تهدید شده اند. بحث در مورد امنیت این سرویس که از طریق برنامه تلفن همراهی به همین نام کار می کند، زمانی بالا گرفت که یک راننده اوبر به نام جیسون برایان شش نفر را در فواصل مختلف زمانی در یک روز در کلامانزوی میشیگان با شلیک گلوله به قتل رساند. نکته جالب این بود که وی در فاصله زمانی بین انجام این قتل ها مشغول مسافرکشی با اوبر بود.

مایکل پلتز می گوید برای جلوگیری از وقوع مشکلات مشابه کنترل های امنیتی هم در مورد رانندگان و هم در مورد مسافران به عمل می آید. همچنین دو درصد از درآمد هر بار جابجایی مسافر هم به امور خیریه اختصاص می یابد. این خدمات تاکسی یابی برای جابجایی مسافران زیر 13 سال دختر و پسر هم مورد استفاده خواهد بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور