منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: 319209
گروه :خبر
81887968-70391255
 

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران:

راه اندازی ناحیه صنعتی در هشتبندی میناب

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران از راه اندازی ناحیه صنعتی با هدف استقرار صنایع تبدیلی در هشتبندی میناب خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی یزدانی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت امروز در دیدار با فرماندار ویژه میناب با بیان این مطلب که توسعه اقتصاد محور یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید در شرق هرمزگان به ویژه شهرستان میناب است، به حضور خود برای دومین بار طی یک ماه اخیر در هرمزگان و شهرستان میناب اشاره کرد و گفت:این حضور بیانگر توجه دولت و به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت به تقویت و توسعه شهرک های صنعتی در جنوب کشور و منطقه مکران است.

 

معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت همچنین از تدارک بسته های حمایتی مناسب توسط دولت در حوزه سرمایه گذاری خبر داد و اظهار داشت:این بسته ها به راه اندازی واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی اختصاص دارد.

 

یزدانی در ادامه با بیان این که شهرستان میناب با دارا بودن چند شهرک و ناحیه صنعتی، محل مناسبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است، گفت:سرمایه گذاران در این بخش می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

 

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران با اشاره به اهمیت ایجاد و راه اندازی واحدهای تولیدی در مناطق مختلف میناب از راه اندازی ناحیه صنعتی در هشتبندی میناب خبر داد و گفت:با مطالعه و پیگیری های صورت گرفته فرآیند ایجاد زیرساخت های لازم در این راستا فراهم شده است.

 

یزدانی با تشریح رونق کشاورزی در میناب، هدف از راه اندازی ناحیه صنعتی در هشتبندی میناب را استقرار صنایع تبدیلی ذکر کرد و گفت:این پروژه در زمینی به مساحت 10 هکتار در نظر گرفته شده که عملیات آن به زودی آغاز می شود.

 

وی بیان کرد:تحقق فرآیند توسعه اقتصادی در زمینه ایجاد شهرک های صنعتی نیازمند مشارکت تعاونی ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب نیز بهره برداری از شهرک های صنعتی را لازمه توسعه اقتصادی دانست و با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان “سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گفت:این مهم در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب، در میناب به صورت جدی پیگیری می شود.

 

ابوذر مهدی نخعی همچنین طرح توسعه سواحل مکران و ایجاد صنایع انرژی بر در این منطقه را زمینه ساز شکل گیری قطب اقتصادی و سرمایه گذاری در شرق استان دانست و گفت:شهرستان میناب نیز با توجه به ظرفیت های بسیار بالایی که دارد می تواند نقشی تاثیرگذار در سطح ملی ایفا کند.

 

وی افزود:در میناب با وجود شهرک صنعتی میناب و تیاب و ناحیه صنعتی کلاهی مشکلات بسیاری در بخش زیرساخت ها وجود دارد که نیازمند حمایت بیشتری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

 

نخعی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این مطلب که میناب قطب کشاورزی استان و جنوب کشور است، اظهار داشت:با توجه به این که شک گیری صنایع تبدیلی ارزش افزوده بالایی نیز برای محصولات کشاورزی به همراه دارد متاسفانه تا کنون در این راستا در میناب به عنوان دومین شهرستان هرمزگان، اقدام مناسبی نشده است.

 

وی گفت:راه اندازی شهرک صنعتی با رویکرد استقرار صنایع تبدیلی کشاورزی در منطقه هشتبندی می تواند راهکار مناسبی برای رفع دغدغه فروش محصولات کشاورزان در میناب باشد.

 

فرماندار ویژه میناب تشکیل تیم اقتصادی در میناب را یکی از اولویت های اقتصادی و سرمایه گذاری در این شهرستان ذکر کرد و اظهار داشت:این تیم متشکل از سرمایه داران و سرمایه گذاران مینابی و سایر نقاط کشور است که با رویکرد شناسایی فرصت ها و ارائه راهکار برای رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار در میناب فعالیت می کند.

 

وی تصریح کرد:فعالیت این تیم مبتنی بر برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است