منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
شناسه خبر: 179793
گروه :خبر
نشست خبری راه آهن_013

مدیر کل راه آهن هرمزگان با بیان اینکه اینکه استان هرمزگان در زمینه حمل تن کیلومتر رتبه اول و درخصوص تخلیه و بارگیری رتبه دوم کشوری را دارا است، یادآور شد:استان هرمزگان در سال گذشته 5 میلیارد و 351 میلیون و 622 هزار تن کیلومتر و 5/13 میلیون تن بارجابجا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد پور فخری،مدیر کل راه آهن هرمزگان درنشستی خبری با بیان اینکه امروز دومین رام از قطار مسافربری بندرعباس به اصفهان راه ندازی می شود، گفت:سالن های در نظر گرفته شده با کیفیتی بالاتر از قطار های غزال است و به واسطه این افزایش هر روز قطار از بندرعباس به مقصد اصفهان تردد می کند.

وی افزود:با افزایش یک رام قطار به ناوگن ریلی استان به ظرفیت جابجایی مسافر افزوده می شود و ایستگاههای طول مسیر نیز ازسهمیه بیشتری  برخوردار خواهند شد.

مدیر کل راه آهن هرمزگان با اشاره به ضریب بالای ایمنی حمل و نقل ریلی اظهار کرد:در سال گذشته بالغ بر 20 میلیون مسافر از طریق ناوگان ریلی استان جابجا شدند که حتی یک مورد کشته نداشته لذا گسترش این ناوگان برای پیشگیری از تصادفات و کاهش میزان مرگ و میر دغدغه مسئولین است.

نشست خبری راه آهن_016

وی با بیان اینکه در پیک نوروزی 90 هزار مسافر از طریق سازمان راه آهن هرمزگان جابجا شده اند، تصریح کرد:در ایام نوروز یک رام قطاربندرعباس به تهران افزوده شد همچنین ظرفیت حمل و نقل خودرو به دو برابر افزایش یافت که برای اولین بار در ایام نوروز با مشکل کمبود بلیط مواجهه نشدیم.

پور فخری با اشاره به اینکه استان هرمزگان در زمینه حمل تن کیلومتر رتبه اول و درخصوص تخلیه و بارگیری رتبه دوم کشوری را دارا است، یادآور شد:استان هرمزگان در سال گذشته 5 میلیارد و 351 میلیون و 622 هزار تن کیلومتر و 5/13 میلیون تن بارجابجا کرده است که پیش بینی می شود در سال 94 نسبت به سال گذشته شاهد افزیش باشیم.

وی عنوان کرد:بارگیری در فروردین 93 بالغ بر 22 هزار و 448 تن بوده که در مدت مشابهه امسال به 83 هزار و 100 تن رسیده است.

نشست خبری راه آهن_034

مدیر کل راه آهن هرمزگان بیان داشت:تن کیلومتر مرزی در فروردین سال گذشته 13 میلیون و800 هزار تن بوده که در فروردین 94 به 52 هزار میلیون تن افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه استان هرمزگان دارای 700 کیلومتر طول مسیر ریلی و 25 ایستگاه می باشد، گفت:در سال گذشته یک میلیون و 200 هزار مسافر با میانگین ماهانه 100 هزار مسافر بدون حادثه از طریق ناوگان ریلی استان جابجا شده اند .

پور فخری اظهار کرد:روزانه 4 قطار از بندرعباس به مقاصد تهران، اصفهان و مشهد در حال تردد است که با توجه به حساسیت محور بندرعباس به مشهد پیگیری های لازم برای افزایش ظرفیت این مسیر انجام شده است.

وی با بیان اینکه راه آهن هرمزگان در زمینه نصب و تجهیز بعد از محور تهران- مشهد قرار دارد؛افزود: تنها دو ایستگاه هرمزگان به سامانه AtC مجهز نشدند که با تجهیز کامل ایستگاهها به این سامانه و نصب تراک بندی ظرفیت ریلی استان افزایش خواهد یافت.

مدیر کل راه آهن هرمزگان خاطر نشان کرد: بودجه ای بالغ بر 3 میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی سالن های مسافربری بندرعباس اختصاص یافته که باعث تحول بزرگی در حمل و نقل ریلی بندرعباس می شود.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی