منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
شناسه خبر: 190519
گروه :خبر
 

متخصص طب سنتی مطرح کرد

راه‌های رفع خروپُف/ به پهلو بخوابید

متخصص طب سنتی گفت: بالش‌هایی که خیلی نرم هستند باعث خروپف می‌شوند بنابراین این افراد می‌توانند تعدادی بالش زیر سر خود بگذارند تا سر کمی بالاتر قرار گیرد تا تنفس راحت‌تر انجام شود. هم‌چنین بهتر است این افراد به پهلو بخوابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید افراسیابی گفت: برای رفع خروپف که معمولاً برای فرد و اطرافیان آزاردهنده می شود از دیدگاه طب سنتی راهکارهایی وجود دارد.مثلاً اولین قدم کاهش وزن است چون ثابت شده کاهش وزن در کاهش خروپف موثر است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل خروپف انسداد مجاری تنفسی است و یکی از عوامل موثر در آن مصرف سیگار است بنابراین بهتر است این افراد سیگار را ترک کنند.

این متخصص طب سنتی گفت: از مصرف قرص‌های خواب‌آور و آرامبخش مثل آنتی‌هیستامین‌ها خودداری کرده چون این داروها مجرای هوا را تنگ می‌کنند و بهتر است از خوردن قهوه و غذاهای سنگین قبل از خواب پرهیز کرد.

افراسیابی افزود: بنابراین تغذیه مناسب و حفظ وزن مناسب در کاهش خروپف موثر است.همچنین یکی دیگر از راهها خواب کافی و به موقع است.

وی تصریح کرد: می توان گرفتگی بینی را اگر به دلیل سرماخوردگی یا آلرژی مسدود شده برطرف کرد و خروپف را کاهش داد که می توان از قطره های مخصوص بینی یا دهانشویه استفاده کرد.

این متخصص طب سنتی گفت: بالش هایی که خیلی نرم هستند باعث خروپف می شوند بنابراین این افراد می توانند تعدادی بالش زیر سر خود بگذارند تا سر کمی بالاتر باشد و تنفس راحت‌تر انجام شود و بهتر است این افراد به پهلو بخوابند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی