منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۵
شناسه خبر: 251107
گروه :خبر
image526703
 

رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی خبر داد؛

راه‌اندازی اولین خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک در ایران

اولین خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک با تلاش محققان ایرانی در راستای تحقق اجرای اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ علی نقیب، رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی، از راه‌اندازی اولین خط تولید محصول آرایشی ارگانیک در داخل کشور خبر داد و گفت: این کرم آرایشیِ ارگانیک نه تنها در داخل کشور بلکه در خاورمیانه اولین طرح تولید محصولات آرایشی ارگانیک محسوب می‌شود.

وی با اشاره به توان محققان داخلی اظهار داشت: تولید محصولات ارگانیک در اروپا مسبوق به سابقه است و ما با استفاده از تخصص و دانش محققان داخلی توانستیم اولین طرح این محصول را در ایران اجرا کنیم.

رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی درباره تاثیرات این تولید بر اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یک نیاز ضروری برای رشد و توسعه جامعه است، تولید این محصول ارگانیکِ داخلی گامی در راستای تحقق بخشیدن به این مهم است.

نقیب حیات، شرکت‌های داخلی را منوط به حمایت مسئولان دانست و با اشاره به کالاهای وارداتی قاچاق گفت: با توجه به این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرجع رسیدگی بر سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی است باید نظارتی دقیق و همه جانبه بر کالاهای وارداتی که در بازار تحت عنوان ارگانیک به مردم عرضه می‌شود صورت گیرد.

وی افزود: بیش از ۴۰ سال است که در دنیا استفاده از تولیدات ارگانیک به عنوان راه‌حل برون‌ رفت از بیماری‌ها مطرح شده است.

رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی با اشاره به تاثیر مستقیم نوع مواد استفاده شده در محصولات کشاورزی، آرایشی و بهداشتی بر سلامت جامعه گفت: بسیاری از محصولات خوراکی، بهداشتی و آرایشی که منشأ طبیعی نداشته و بر مبنای مواد شیمیایی تولید شده باشند، عاملی در توسعهٔ بیماری‌های لاعلاج مانند آلزایمر و سرطان هستند.

نقیب حیات، افزود: در تولید کرم‌های بهداشتی آرایشی ارگانیک که پایهٔ تولید آنها از روغن‌های طبیعی‌ است، دقت می‌شود که مواد اولیه در زمینی به عمل آید که زمین آن کود شیمیایی نخورده باشد، همچنین در پروسهٔ تولید برای شستشو و نگهدارنده‌ها نباید از مواد شیمیایی استفاده شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است