منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
شناسه خبر: 251376
گروه :خبر
13921127000032_PhotoA

رهبر جریان صدر از شورای امنیت سازمان ملل و پارلمان عراق خواست با اتخاذ تصمیماتی سیاسی، نظامیان ترکیه را از کشور اخراج کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق، امروز (سه‌شنبه) از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تصمیمات سیاسی قاطعنامه‌ای در قبال اقدام ترکیه مبنی بر حضور در خاک عراق اتخاذ کند.

به نوشته «السومریه نیوز»، مقتدا صدر گفت: به شورای امنیت سازمان ملل توصیه می‌کنم که تصمیمات قاطعانه‌ای برای اخراج نیروهای ترکیه از عراق اتخاذ کند.

وی در ادامه از پارلمان عراق نیز خواست که به تشدید اقدام سیاسی و غیر نظامی علیه ترکیه رای دهد و سفیر ترکیه نیز برای بررسی این مسئله فراخوانده شود.

 وی افزود: عراق امروز نیز میدان درگیری میان آمریکا و روسیه از یک سو و روسیه و ترکیه و … از سوی دیگر است. ترکیه مدتهاست که در زمین‌های عراقی چمباتمه زده و هیچ اعتراض و بیانیه‌ای مبتنی بر اینکه منافع یا اراضیش هدف قرار خواهند گرفت، منتشر نشده گویی که عراق به جنگ جدیدی نیاز دارد تا شاخ اشغال و چه بسا اشغالگری‌های مختلف را در هم بشکند.

ترکیه با سرنگون کردن هواپیمای روسیه مرتکب خطا شد و اگر هواپیمای آمریکایی یا اسرائیلی وارد مرزهای آن شده بود، هرگز مورد هدف قرار نمی‌گرفت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است