منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
شناسه خبر: 264422
گروه :خبر
1

مراسم گرامیداشت شهید آیت الله باقر النمر با حضور جمعی کثیری از مردم ، روحانیون و علمای شیعه و سنی و مسئولین در مسجد امام حسین (ع) اهل تسنن شهر بندر سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، تجمع مردم و مسئولین در مسجد امام حسین (ع) و اقامه نماز وحدت بین شیعه و سنی مراسم راهپیمایی در محکومیت اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل سعود از مسجد امام حسن (ع) تا میدان ناخدا برگزار شد.

سعیدالله مبارکی ، فرماندار سیریک گفت: در کشور عربستان که یک کشور اسلامی و مدافع حرم امن الهی است در آن قانون اساسی ، انتخابات و بسیاری از حقوق اولیه مردم سالاری و دمکراسی رعایت و اجرا نمی شود و امروز همه متاسفانه سر منشا بسیاری از تنش های منطقه است.
مبارکی ابراز داشت: حرکت آزادی بخشی مردان خدا چون شیخ نمر برای حکومت و خاندان آل سعود که تمام و کمال در اختیار رژیم صهیونیستی و امریکاست بسیار سخت و قابل تحمل برایشان نبود و وجود او برایش خاری در چشمانشان بود.
نماینده عالی دولت در سیریک تصریح کرد: عربستان و حکومت آل سعود امروز متاسفانه با اقدامات خصمانه و کور کورانه و با آدم کشی و حمایت های بی دریغ و بی پروا گروههای تکفیری موج تنش ، تفرقه و دو دستگی ایجاد کرده و دشمنان اسلام نیز وحدت را نشانه گرفتند تا امت اسلامی را از هم دور کنند.
امام جمعه اهل سنت شهر سیریک نیز گفت: شهادت آیت الله شیخ نمر در راه حق بوده و شهادت ایشان اولین و آخر راه مبارزه با حق برای جهان اسلام نیست و نخواهد بود ، بلکه چراغ راه اسلام بلعکس با نثار خون بزرگان شعله ور تر و روشن تر می شود .
افراز افزود: مقابله و مبارزه با ناحقی از صدر اسلام بوده و همواره دشمنان با ترفندهای مختلف همیشه سعی دارند حتی با ممانعت از پخش اذان از مساجد مسلمانان ، کشف حجاب ، نسبت دادن عملیات های تروریستی به مسلمانان و بسیاری از جنگ های نیابتی میان قوم ها و قبیله ها و مذاهب اسلامی با اختلاف پرچم اسلام را از اهتزاز جهانی جلوگیری نمایند.
امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک اضافه کرد: اسلام همانند موتور محرک و پویایی است که برای حرکت حتما نیازمند به سوخت دارد بنابراین برای رسیدن به هدف و مقصد باید هزینه سوخت پرداخت شود و شهید شدن انسان های مومن و با خدا یکی از بهای این راه است.
افراز با بیان اینکه ما در اسلام چیزی بالاتر از شگافتن فرق حضرت امام علی (ع) که توسط فریب خوردگان که مدعی مسلمانیت بودند نداریم اظهار داشت: الحمدالله در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک محوریتی به نام ولایت فقیه و رهبری وجو دارد که در هیچ جا وجود ندارد و این یک رمز موفقیت برای نظام و اسلام در ایران است.
امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: ما علما ، مسئولین و مردم باید همیشه در چهارچوب کلیات رهبری حرکت کنیم و نه یک قدم عقب و نه یک گام جلوتر حرکت کنیم و در این برهه حساس زمان هوشیاری و بیداری یکی از وظایف ماست که جهانی که مدعی دفاع از حقوق بشریت است امروز در مقابل جنایت رژیم آل سعود ساکت شده و رسانه های آنان خودشان را به کوری و کری کامل زدند.
امام جمعه موقت شهرستان سیریک نیز گفت: اعدام شیخ نمر عالم برجسته جهان اسلام فقط بعلت عدالت خواهی و ظلم ستیزی و مقابله با ناحقی و ادای حق و حقوق انسانیت در برابر با حکومت آل سعود با زبان منطق و بدور از هر گونه کار خلاف قانونی و متوسل شدن به زور و سلاح گرم و نا متعارف قانونی برای خود و مردمان سرزمینش بود.
ابراهیمی تصریح نمود: علما در جامعه اسلامی دارای جایگاه ارزشمند هستند دشمنان دقیق پی به این ماهیت بردند ولی آنا سخت در اشتباه اند که با کشتن فیزیکی علما می توانند مسیر حرکتی آنها را متوقف کنند بلکه بلعکس تفکر و اندیشه آنها ارزشمندتر از گذشته در سطح جامعه جاری خواهد شد.
امام جمعه موقت شهرستان سیریک بیان کرد: یکی از سوالات مهم از رژیم منهوس آل سعود این است که شیخ نمر را به چه جرم و گناهی محکوم به اعدام کردید حکومت آل سعود فکر می کند با گشتن شیخ نمر این تفکرات و اندشه ها از بین می رود در صورتی که ضمن رسوایی این رژیم در جامعه اسلامی نمرهای بیشتری نمایان و هویدا خواهند شد.
ابراهیمی اضافه کرد: امروز عربستان در عین ناباوری با ترکیه و اسرائیل یکی از سه ضلع استکباری جهان در کنار شیاطن بزرگ امریکا برای جهان اسلام تفرقه افکنی و شکاف ایجاد کرده ولی الحمدالله با بصیرت مقام معظم رهبری شیعه و سنی و دیگر ادیان در کمال برابری و عزت و سربلندی و افتخار با هم زندگی مسالمت آمیزی دارند.

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 1

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان