منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹
شناسه خبر: 249373
گروه :خبر
13940911000575_PhotoA

یک پایگاه خبری عراقی، در گزارشی راز گنجایش کربلای معلی برای میلیون‌ها زائر مشتاق امام حسین(ع) و سازماندهی آنها را کرامت و اعجاز آن امام شهید اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «باقر الزبیدی» وزیر حمل و نقل عراق، چهارشنبه (دیروز)،  یک روز قبل از «روز اربعین در عراق»، از افزایش زائران امام حسین (علیه السلام) به 26 میلیون نفر خبر داد و گفت که تعداد زائران قبله آزادگان امام حسین (علیه السلام) از مرز 26 میلیون نفر گذشت و پیش‌بینی می‌شود تا روز اربعین (امروز)، این تعداد به 27 میلیون نفر برسد.

انتشار اخبار متعدد درباره زیارت‌های میلیونی در کربلای معلی که مساحت آن نزدیک به 53 هزار کیلومتر است، یک سوال را به ذهن متبادر می‌سازد که چگونه این تعداد جمعیت خود را به این شهر می‌رسانند. به ویژه که مقامات کربلا حتی اعلام می‌کنند که خود را برای میزبانی 50 میلیون نفر در سالهای آینده آماده می‌کنند.

پایگاه خبری «الفرات» عراق در این‌باره می‌نویسد: زمانی باب سخن درباره کرامات امام حسین (ع) گشوده می‌شود، نگارش چندین جلد کتاب درباره آن نیز کم است زیرا معجرات و کرامات این امام از عالم ذر آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد. مهمترین مصداق این کرامت و اعجاز نیز این است که میلیون‌ها زائر از هر گوشه و کناری در جهان خود را به کربلا می‌رسانند و پس از انجام زیارت به شهرها و کشورهای خود باز می‌گردند.

ناظران و کارشناسان، زیارت اربعین حسینی را بزرگترین حضور مردمی در تاریخ عراق می‌دانند که میلیون‌ها نفر خود را به سرزمین مقدس کربلا می‌رسانند در حالی که بر اساس ارزیابی‌ ظرفیت‌های موجود در این شهر، تنها می‌توان یک سوم از این تعداد را در این شهر میزبان بود.

شبکه «الکفیل» عراق طی یک پژوهش اعلام می‌دارد: از اول صفر در سال 1430 ه. ق موافق با ماه فوریه در سال 2009 تا روز اربعین چندین میلیون زائر خود را به کربلای معلی رسانده‌اند و پس از زیارت حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) به شهرهای خود بازگشته‌اند و این میزان هر سال افزایش چشم‌گیری داشته تا جایی که در سال گذشته، 21 میلیون زائر از عراق و 60 کشور دیگر جهان طی 20 روز ماه صفر برای زیارت به کربلا آمدند امسال نیز این تعداد چندین میلیون دیگر افزایش یافته و تا دیروز (چهارشنبه)، کربلای معلی میزبان 26 میلیون زائر بوده است.

بر اساس این گزارش، به تمامی زائران کربلا، پس از زیارت و عبادت، مکان و غذا و نوشیدنی داده می‌شود بدون اینکه آنها حتی یک سکه خرج کنند. درست است که زائران کربلا پس از زیارت شهر را ترک می‌کنند تا زائران جدیدی، توفیق زیارت یابند اما سازماندهی خیل مشتاقان بین‌الحرمین در کشوری که با تهدیدات امنیتی متعددی روبروست و از امکانات و تجهیزات چندانی برخوردار نیست، کار بسیار دشواری است که تنها با کرامت اهل بیت علیهم السلام میسر می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی