منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۵
شناسه خبر: 216714
گروه :خبر
13940610000230_PhotoA

سامانه های راداری نذیر و بینا با حضور امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، از طریق ویدئو کنفرانس رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سامانه راداری نذیر یک سامانه راداری برد بلند و کاملا بومی با دقت بسیار بالا در تفکیک است که توانایی آشکارسازی و شناسایی اهداف را تا سطح مقطع راداری پایین دارد و در برابر موشک های ضد رادار مقاوم است.

این رادار می تواند اهداف را در برد بیش از 800 کیلومتر و با ارتفاع 100 هزار پا کشف کند.

همچنین سامانه رادار بینا که یک رادار کنترلی سه بعدی است دقت بسیار بالایی در تفکیک دارد و از قابلیت آشکارسازی و شناسایی اهداف تا سطح مقطع راداری پایین برخوردار است.

این رادار می تواند اهداف رادارگریز را کشف کند و همچنین توانایی مقابله با جنگ الکترونیکی را دارد.

نمونه مشابه این رادار تاکنون در جهان گزارش نشده است و به صورت صد در صد بومی به دست متخصصان کشور طراحی، ساخت و به بهره برداری عملیاتی رسیده است.

دو رادار راهبردی بینا و نذیر نیز در مناطق کوهستانی و بیابانی در جنوب شرقی کشور مستقر شده است.

امیر فرزاد اسماعیلی در حاشیه مراسم رونمایی از رادارهای برد بلند نذیر و رادار سه بعدی بینا افزود: نخستین نکته مهم درباره دو رادار که در مناطق جنوب شرقی کشور و در مناطق مرکزی به شرق کشور گسترش پیدا کرده این است که یک رادار در نقطه کوهستانی و یک رادار در نقطه دشت و بیابانی مستقر شده است.

وی گفت: فناوری این رادارها کاملاً بومی است و به هیچ عنوان هیچ گلوگاهی از این رادارها نداریم ضمن اینکه نمونه هایی از این نوع رادارها نیز در کشورهای منطقه ای و جهان هنوز گزارش نشده است.

اسماعیلی با بیان اینکه این رادارها را جوانان برومند هوایی و دانشجویان دانشگاه های برتر کشور طراحی کرده اند، افزود: این رادارها در فرکانس های متفاوت و با پرش فرکانس و همچنین در باندهایی که غیرقابل شنود برای دشمن است طراحی شده است.

وی گفت: این طرح کمتر از دو سال به نتیجه رسیده و تولید شده است و امیدواریم تا سال 95 به تولید انبوه برسد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء افزود: از ویژگیهای این رادارها مولتی برد بودنشان است یعنی اینکه هم اهداف پهن پیکر و هم اهداف استیلز و هم ریزپرنده هایی مانند پهبادها را از دوردست ها قابلیت کشف دارد قبل از اینکه به مرزهای جمهوری اسلامی نزدیک شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است