منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
شناسه خبر: 196609
گروه :خبر

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد بعید است طرفین مذاکره‌کننده ایران و ۱+۵ به توافقی پایدار و بامعنا برسند که کنگره آن را قبول کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی سنا در بیانیه‌ای به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد با شرایطی که مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در حال پیش رفتن است، بعید است طرفین مذاکره‌کننده به توافقی پایدار و بامعنی که مورد قبول کنگره باشد برسند.

اظهارات رویس بعد از آن مطرح شد که خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که آمریکا و دیگر کشورهای مذاکره‌کننده با ایران آمادگی دارند که جدیدترین رأکتورها و تجهیزات پیشرفته‌ هسته‌ای را به ایران تحویل دهند.

رویس ادامه داد، گزارشات جدید نشان می‌دهد که سایت «فردو» برای تولید سوخت ایزوتوپ در ایران استفاده می شود و مقامات ایرانی بازرسی از تأسیسات نظامی تو توقف بلندمدت فعالیت هسته‌ای را رد کرده‌اند و خواستار لغو فوری تحریم‌ها هستند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شد: این امتیازات ادامه‌دار، موجب جسارت رهبران ایران برای درخواست مطالبات بیشتر می‌شود و در صورت تحقق توافق نهایی با ایران، بعید است که کنگره چنین توافقی را قبول کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، به ایران وعده داده شده که رأکتورهای پیشرفته آب سبک تحویل داده خواهد شد تا آنها را جایگزین رأکتور آب سنگین اراک کند.

ایران و 1+5 در حال مذاکره برای رسیدن به توافق تا مهلت 30 ژوئن هستند اما با اینحال هنوز اختلافات اساسی در خصوص موضوعات کلیدی وجود دارد و به همین منظور زمزمه‌هایی از تمدید مذاکرات مطرح است.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا قرار است روز جمعه وارد وین شود تا به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 بپیوندد و از طرف دیگر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران نیز بامداد روز شنبه عازم وین می‌شود تا با همتایان خود در گروه 1+5 گفت‌وگو کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی