منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۲
شناسه خبر: 329339
گروه :خبر
hormoz

رئیس پارلمان لبنان در جلسه با معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم آمریکا علیه حزب‌الله، با حمایت از مقاومت، اعلام کرد، او از حامیان اصلی حزب الله است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در دیدار با «دانیل گلاسر» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم، بشدت از حزب‌الله حمایت کرد و گفت اگر میخواهند حزب‌الله را تحریم کنند، اول از او شروع کنند.

رئیس مجلس لبنان در این دیدار ضمن ابراز تعجب از تحریم‌های آمریکا علیه حزب الله تأکید کرد که این تحریم‌ها به نابودی لبنان منجر خواهد شد.

وبگاه خبری «النشره» درباره جزئیات این دیدار می‌نویسد که «بری» عواقب این تحریم‌ها بر مردم لبنان را تشریح کرد و از گلاسر پرسید:  آیا قصد دارید هر کسی که با حزب الله همکاری می‌کند مجازات کنید؟ پس من را نخستین همپیمان حزب الله بدانید. گروه‌های سیاسی زیادی حزب الله را تأیید می کنند که منحصر به شیعیان نیست.

به گزارش این وبگاه، گلاسر در این جلسه با اهتمام خاصی به اظهارات بری گوش فرا داد و فقط سکوت کرد.

رئیس مجلس لبنان پیشنهاد داد که به جای پیگرد اشخاص و نهادها، بر حساب‌های اشخاص نظارت کنند و اگر حرکت غیر طبیعی و مشکوکی رخ داد بر اساس قوانین لبنانی تدابیری اتخاذ خواهد شد.

بنا بر این گزارش، این دیدار که در «عین التینه» برگزار شد بسیار صریح بود.

بری در جریان آن از حزب الله دفاع کرد و مثال‌هایی درباره تداخل جنبش «أمل» و حزب الله مطرح کرد و گفت: برادر سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان به جنبش امل منتسب است» و خانواده‌های لبنان با هم درآمیخته‌اند.

پس از این دیدار گلاسر نیز ادعا کرد که مسئولان آمریکا نمی‌خواهند مردم یا گروه خاصی را در لبنان هدف قرار دهند.

اخیرا گلاسر با سفر به لبنان، قانون تحریمی کشورش علیه حزب‌الله را برای مسئولان لبنانی تشریح کرده بود.

«ریاض سلامه»، رئیس بانک مرکزی لبنان نیز اواسط ماه گذشته در تبعیت از دستورات آمریکا -که اعتراض برخی نمایندگان مقاومت در پارلمان لبنان را در پی داشت- در چارچوب سیاست تشدید فشار بر بین‌المللی بر «حزب الله»، بخشنامه‌ای در خصوص نحوه تعامل با قانون آمریکایی تحریم حزب‌الله صادر کرد.

این بخشنامه شامل سه بند جهت اجتناب از همکاری مالی با حزب‌الله و نحوه تعامل سیستم‌های اجرایی بود که مانع از فعالیت‌ مالی و داد و ستد تجاری حزب‌الله با نهادها و مراکز مالی و بانک‌های خارجی می‌شد.

پس از این مسئله، یک انفجار در منطقه «فردان» بیروت در نزدیکی بانک لبنان و «المهجر» رخ داد که برای متهم کردن حزب الله صورت گرفته بود.

رئیس پارلمان لبنان نیز بسرعت در واکنش به این مسئله تأکید کرد که این انفجار در وهله نخست لبنان و پس از آن حزب الله را هدف قرار داده است و مردم لبنان نباید در پس این طرح‌های مشکوک حرکت کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است