منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۸:۰۶
شناسه خبر: 181160
گروه :خبر
1

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک گفت: در راستای تقویت انجمن های فیلم و عکس و شعر شهرستان کارگاههای مهارت آموزی با حضور اساتید برحسته استانی و کشور برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ا آذینی ، مصطفی کریمی زاده،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت: کارگاههای فیلم، عکس و شعر با همکاری  محمد قورچی زاده و علی ماهیگیر مسئولان انجمن ها  به صورت تئوری و عملی در سیریک برگزار می شود.

این مسئول ابراز داشت: با توجه به اهمیت فرهنگ و هنر در دنیای امروزی که بسیاری از فرهنگ ها با استفاده از این حرفه و ایدها خواسته ها و عقاید خویش را در ابعادهای مختلف فرهنگی و اقتصادی به ملت ها قالب و باعث تغییر نگرش ها و رفتارها درون جوامع ملت ها شده اند.

وی با بیان اینکه فناوری‌اطلاعات‌وارتباطات بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است اظهار داشت: جامعه ای که در آن دانایی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش دارای نقشی محوری و تعیین کننده باشد گستردگی کاربرد و تاثیرات آن در ابعاد مختلف زندگی امروزی و آینده جوامع بشری به یکی از مهمترین مباحث روز جهان مبدل شده و توجه بسیاری از کشورهای جهان را به خود معطوف کرده است.

کریمی تصریح کرد: امروزه با پیشرفت فناوری های مختلف دیجیتالی تلویزیونی و موبایلی بسیاری از نگرانی های قبلی رفع شده است و مهم تر اینکه با فیلم سازی و عکاسی مستند های مختلفی در حوزه های متعدد می توان به مردم بمنظور آگاهی و اطلاع رسانی در جامعه تولید که مسئولیت پذیری اجتماعی، فرهنگی و تولید محتوایی که به پیشرفت جامعه کمک کرد فراهم ساخت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  سیریک عنوان کرد: در این کارگاه سرفصل های جایگاه زیبایی شناسی در هنر، زیبایی شناسی در آثار ، زیبایی شناسی تمدن های متأثر ازاسلام، زیبایی شناسی ایران، زیبایی شناسی درعکس خلاقانه، اصول زیبایی شناسی در مهارت های عکاسی، کاربرد کادر در زیبایی شناسی و بررسی آثار برگزیده عکاسان زیر نظر استاتید برجسته دانشگاهی و فیلم و مستند سازاستانی ارائه می شود.

وی اضافه کرد: کارگاه شعر نیز با حضور شاعران معرف استانی با هدف پیشرفت هر چه بیشتر شعر و تسلط شاعران شهرستان به سبک ها و قالب های شعر معاصر و آشنایی با نقد و بررسی شعر برگزار می شود.

کریمی یادآور شد:علاقمندان می توانند جهت ثبت نامه و حضور در گارگاههای شعر ، فیلم و عکس به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک مراجعه نمایند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است