منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۱
شناسه خبر: 327983
گروه :خبر
13940319000091_PhotoA

جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید که از انتشار 28 صفحه محرمانه گزارش کنگره در خصوص یازده سپتامبر استقبال می‌کند اما مردم آمریکا نباید آن را سندی بر دست داشتن عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر تلقی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جان برنان، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌گوید که نباید از گزارش سال 2002 کنگره در خصوص وقایع یازده سپتامبر به عنوان شاهدی بر دست داشتن رسمی سعودی‌ها در این وقایع استفاده کرد.

کمیته‌های اطلاعات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به‌زودی در خصوص تمدید یا عدم تمدید محرمانه ماندن 28 صفحه از این گزارش که به نقش عربستان سعودی در وقایع یازده سپتامبر اشاره داشته، تصمیم می‌گیرند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، باب گراهام، سناتوری که در زمان تهیه این گزارش ریاست کمیته اطلاعات سنا را بر عهده داشت، ادعا کرده است که سعودی‌ها به هواپیماربایان یازده سپتامبر کمک کرده‌اند و خواستار انتشار این گزارش شده است.

برنان اکنون گفته است که از انتشار آن 28 صفحه استقبال می‌کند اما مردم آمریکا نباید آن را سندی بر دست داشتن عربستان سعودی در حملات یازده سپتامبر تلقی کنند.

وی همچنین ادعا کرده که آن گزارش، گزارشی بدوی بوده است که تنها یک سال پس از حملات یازده سپتامبر تهیه شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است