منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱
شناسه خبر: 200894
گروه :خبر
13940206000114_PhotoA

با استعفای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از این سمت، وزیر راه و شهرسازی به دنبال انتصاب سرپرست برای این سازمان حساس و استراتژیک خود است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس ‌،علی‌رضا جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی کشوری‌ با ارسال درخواست استعفای خود به آخوندی، از این سمت استعفا داد.

سید قاسم بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز در گفت‌‌وگو با فارس، خبر استعفای علی‌رضا جهانگیریان از این سمت را تأیید کرد.

ظاهراً استعفای جهانگیریان با موضوع سانحه ایران 140 بی‌ارتباط نیست؛ 19 مردادماه سال گذشته بود که یک فروند هواپیمای ایران 140 ساعت 9:25 دقیقه صبح پس از پرواز از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت طبس در حوالی شهرک مسکونی آزادی تهران سقوط کرد که این حادثه 48 کشته و مجروح برجای گذاشت.

بنابراین گزارش، قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران به عنوان بازپرس ویژه در حال بررسی پرونده سقوط ایران ایران 140 است.

بروز این سانحه هوایی و قصور برخی متولیان در رخ دادن این اتفاق، پاشنه‌آشیل استیضاح وزیر راه و شهرسازی شده بود و احتمالاً با این تغییر در ریاست سازمان هواپیمایی، موضوع استیضاح آخوندی کمرنگ‌ می‌شود.

16 آبان 92 بود که با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و تصویب هیأت دولت، علیرضا جهانگیریان رییس سازمان هواپیمایی کشوری شد؛ جهانگیریان که مهندس مکانیک و مدیر پروژه طراحی هواپیمای 150 نفره بوده است، پیش از این رئیس پژوهشکده علوم و فناوری فضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران بود‌.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است