منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵
شناسه خبر: 308308
گروه :خبر
hormoz

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین خواستار آن شده که به مردم کشورش آزادی بیان بیشتری برای انتقاد کردن داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، طرح چنین درخواستی از سوی عالی ترین مقام چین یکی از تازه ترین تحولاتی است که جامعه یک میلیارد و 370 میلیون نفری چین پس از اصلاحات اقتصادی و سیاست درهای باز تجربه می کند.

رئیس جمهوری چین تاکید کرد که با توجه به راه افتادن شبکه های مختلف مجازی و دسترسی مردم به این فضا ؛ باید آزادی های بیشتری برای آنان در نظر گرفته شود.

او همچنین خاطرنشان کرد که دولت و حزب حاکم چین باید تساهل و مدارا داشته، صبوری نشان دهند، انتقادها را بشنوند و اجازه آزادی بیان بیشتری به مردم بدهند.

وی در نشستی که از روز گذشته – سه شنبه – با مقام های ارشد چین آغاز و چندین محور را شامل شده است، گفت که کشورش 700 میلیون نفر مشترک اینترنت دارد.

«شی» خاطرنشان کرد: طبیعتا مردم انتقاد می کنند. این حق شهروندان است. باید نسبت این انتقادها استقبال کنیم البته باید مشخص شود که انتقادها از روی حسن نیت باشد.

وی تصریح کرد که هر کسی می تواند انتقاد کند و این مهم نیست که انتقادها تند باشد و یا آرام. مهم این است که منتقد حسن نیت داشته باشد.

او در عین استقبال از توسعه فضای مجازی گفت که باید هر چه زودتر قانون سایبری تدوین و تصویب شود که براساس آن بتوان از مخاطراتی که اینترنت متوجه کشور می کند جلوگیری به عمل آورد و بر این فضای مجازی با دقت و درستی بیشتری مدیریت کرد.

رئیس جمهوری چین در عین حال تاکید کرد که در این زمینه باید به مردم آگاهی داده شود و اگر دچار وضعیتی مبهم شدند باید برای خروج از آن شرایط به کمک آنها شتافت.

وی از مردم خواست که پیشنهادها و انتقادهای سازنده خود را با نگاهی مثبت ارائه کنند و از دولتمردان دعوت کرد این پیشنهاد را با دقت بشوند و به آنها رسیدگی نمایند.

رئیس جمهوری چین با اشاره به اینکه قشر جوان به سرعت از مزیت های فضای مجازی و تلفن های هوشمند برخوردار می شود، گفت: در چنین شرایطی باید چین به همان نسبت نظارت و مدیریت بر این فضا را تقویت نماید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است