منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۳
شناسه خبر: 300470
گروه :خبر
hormoz

چین به آمریکا هشدار داد که از حاکمیت خود در آبهای مورد مناقشه در دریای چین جنوبی دفاع خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا به بهانه قوانین بین المللی و قوانین کشتی رانی آزاد منافع ملی این کشور مورد تهدید قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رئیس جمهور چین به آمریکا هشدار داد که از حاکمیت خود در آبهای مورد مناقشه در دریای چین دفاع خواهد کرد.

چین به آمریکا هشدار داد که از حاکمیت خود در آبهای مورد مناقشه در دریای چین جنوبی دفاع خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا به بهانه قوانین بین المللی و قوانین کشتی رانی آزاد منافع ملی این کشور مورد تهدید قرار گیرد.

«شی جین پینگ» رئیس جمهور چین که برای شرکت در نشست سران امنیت هسته ای در واشنگتن به سر می برد در دیدار با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا این مسئله را به وی گوش زد کرد.

وی در این دیدار به اوباما گفت با اینکه معتقد به حل و فصل مسائل و درگیری ها از طرق مسالمت آمیز و گفتگوی مستقیم است اما چین برای دفاع از منافع ملی و حاکمیت خود گام بر خواهد داشت.

رئیس جمهور چین گفت: چین از حاکمیت خود و حقوق مرتبط با آن در دریای چین جنوبی قویا نگهبانی خواهد کرد.

وی در ادامه با تاکید بر احترام چین به مقررات بین المللی و کشتیرانی آزاد گفت: چین هیچگونه آزادی کشتیرانی را که بهانه ای برای تضعیف حاکمیت و منافع ملی اش باشد را نخواهد پذیرفت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است