منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 176555
گروه :خبر
image214813

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اظهارات بعد از مذاکرات لوزان، یکبار دیگر کینه عمیق امریکا به ایرانیان را نشان داد و بار دیگر ثابت کرد که مقامات امریکایی دروغگو و غیر قابل اعتماد هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار نوروزی با کارکنان این سازمان که در مجموعه 5 آذر برگزار شد، ضمن بیان ماموریت‌ها و نحوه فعالیت بسیج در سال جدید، درباره مذاکرات هسته ای لوزان و تحریم ها سخنرانی کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تناقض گویی آمریکایی‌ها گفت: پس از 9 روز مذاکرات نفس گیر در لوزان، رییس جمهور و مقامات امریکایی منکر توافقات اصلی هستند و تفسیری متناقض ارائه می دهند، آنها تعهداتی که ایران داده را اضافه می کنند ولی تعهدی را که به هیئت ایرانی داده اند را تحریف و انکار می کنند.

وی افزود: این مذاکرات یکبار دیگر ثابت کرد مقامات امریکایی دروغگو و غیر قابل اعتماد هستند.

وی با اشاره به سخنان مسئولین هیئت مذاکره کننده و رئیس جمهور درباره بیانیه لوزان ادامه داد: همه شنیدیم که رییس هیئت مذاکره کننده و مهمتر از آن شخص رییس جمهور محترم در مورد توافقات لوزان گفته اند در توافق انجام شده، بازرسی از مراکز نظامی و ورود به سایر عرصه های اختلافی با آمریکا نیست.

نقدی افزود: همه شنیدیم که رییس جمهورمان گفت توافق انجام شده این بوده که “همه تحریم های مالی، اقتصادی و بانکی در همان روز اجرای توافق نهایی لغو خواهد شد”.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بر عهد شکنی آمریکایی ها تأکید کرد و ادامه داد: بر خلاف این اظهارات روشن رییس جمهور محترم ما، رییس جمهور دروغگو و عهدشکن امریکا این وعده صریح را انکار می کند، وزیر خارجه دروغگوی امریکا آن را انکار می کند، سخنگوی کاخ سفید مکررا چنین تعهدی را انکار می کند و از کاهش تحریم ها و برداشتن آنها بصورت تعلیق و نه لغو، آن هم بصورت تدریجی و نه دفعی و آن هم بصورت مشروط به تایید آژانس هسته ای که تا حال یار صهیونیسم و دشمن ایران بوده است، دم می زنند.

وی به زیاده خواهی مقامات آمریکایی اشاره کرد و بیان داشت: آنها از کنترل عرصه های نظامی بحث می کنند. بر خلاف گزارش مقامات ایرانی که تعهدات را 10 ساله داده اند، آنها محدودیت ها را 25 یا 30 ساله و یا حتی دائمی عنوان می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج علت اصلی عهدشکنی‌ها و تناقض گویی‌های آمریکایی ها را  تصور نادرست آنها از اثر تحریم ها دانست و تشریح کرد: آمریکایی ها نمی خواهد اهرم اصلی فشار خود را از دست بدهند و علت عجله آنها برای رسیدن به توافق و این جلسات فشرده آنست که می دانند با گذر زمان، ناکارآمد بودن تحریم ها کم کم دارد آشکار می شود و اگر زمان بگذرد دیگر کسی حاضر نیست بهایی برای تحریم ها بپردازد.

وی ادامه داد: تصور آنها این است که در این مبارزه به آخر راه و نقطه خطرناکی رسیده اند و در صحرای سوزانی گیر کرده اند و تنها سرمایه برای حفظ جان آنها همین یک منبع آب (تحریم) است. آنها ترجیح می دهند، تا جایی که می توانند آن را جیره بندی و کمتر مصرف کنند تا امید بیشتری به بقا در این مبارزه داشته باشند و عجله می کنند چون می دانند اگر درنگ کنند بی اثر بودن تحریم ها آشکارتر می شود و دیگر کسی خریدار رفع آن نخواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه روش مقابله با تحریم ها را مقاومت دانست و تصریح کرد: تنها راه چشم پوشی آنها از این تحریم ها این است که فضا آنقدر داغ شود که راهی جز مصرف یکباره این سرمایه نداشته باشند.

وی افشای نیرنگ ها و خدعه های آمریکا و ایادیش را باطل کننده تزویر استکبار خواند و ادامه داد: بهترین کمک مردم به دولت در این شرایط برای رسیدن به حداکثر امتیاز و لغو کامل تحریم ها،  افشای هر چه بیشتر چهره حیله گر و عهدشکن و دروغگوی امریکا در کشور و منطقه است.

نقدی تصریح کرد: ترسیم جنایات و پایبند نبودن امریکا به تعهدات خود برای مردم و تقویت فشار به امریکا و اذناب امریکا در عرصه های میدانی، تنگنای بیشتری برای امریکایی ها ایجاد می کند و آنها را به لغو هر چه زودتر تحریم ها وادار می کند.

وی اقتصاد مقاومتی را راه نجات ملت از این شرایط دانست و افزود: البته صحیح تر از این کار، تمرکز روی اقتصاد مقاومتی است. اگر اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود و به جای چشم دوختن به لغو تحریم ها برای بهبود شرایط اقتصادی، به تقویت تولید ملی و کاهش وابستگی به ارز تکیه کنیم و به قول رهبری معظم در سال “همدلی و همزبانی دولت و ملت” اعتماد بیشتری به قدرت مردم خودمان داشته باشیم، حتی اگر فقط حرکت در این مسیر را به طور جدی آغاز کنیم، دشمن از اهرم تحریم مایوس خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: متأسفانه، مشکل ما این است که خیلی از افراد تا زمانی که لغو تحریم ها را نبینند و خودشان به عینه بی تاثیر بودن لغو تحریم ها در حل مشکل بیکاری و تورم را لمس نکنند، حاضر به دست به کار شدن برای اقتصاد مقاومتی نیستند.

وی تصریح کرد: در نتیجه بهترین راه، همدلی و همزبانی با دولت برای وادار کردن امریکا به پذیرش تعهدات لوزان در سند نهایی توافق جامع، افشای عهدشکنی و دروغگویی و زیر فشار گذاشتن امریکا با پیشروی های بیشتر میدانی به سوی اهداف و تکمیل محاصره هم پیمانان او در منطقه است.

نقدی در پایان با تأکید بر شعار سال گفت: دولت و ملت باید با همدلی و همزبانی توی دهان آمریکای دروغگو و عهدشکن بزنیم و گرگ پیر استعمار را سر جایش بنشانیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است