منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۴۷
شناسه خبر: 185496
گروه :خبر
81474821-6221657

رئیس شورای روحانیت اهل‌سنت بندرعباس با بیان اینکه رئیس جمهور فرانسه دشمن اسلام است گفت: رئیس جمهوری فرانسه با فروش تسلیحات نظامی به کشورهای حوزه خلیج فارس نمی‌تواند برای مکتب اسلام و ملت‌های منطقه دایه دلسوزتر ازمادر باشد.

شیخ احمد عالی‌زاده رئیس شورای روحانیت اهل‌سنت بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه خاورمیانه فضای مناسبی برای رقابت تسلیحاتی میان قوای بیگانه شده است، گفت: سادگی و عوام زدگی ملت‌های منطقه این زمینه را برای رهبرانشان فراهم نموده تا با خرید اسلحه از دشمنان سرسخت اسلام، خود به جان یکدیگر بیفتند و این مصیبتها و بلاها بر سرشان نازل شود.
عالی زاده افزود: دشمن برای رسیدن به مقاصد شوم خود می‌خواهد نبرد میان آزادی‌خواهان و تشنگان قدرت و ثروت در منطقه را جنگ عقیدتی میان مذاهب اسلامی جلوه دهدکه اینگونه نیست.
وی اظهار کرد: سئوال مهمی که در اینجا طرح آن ضروری به نظر میرسداین است که رهبران فرانسه واستکبار جهانی را چه کار با این جنگ عقیدتی؟!
رئیس شورای روحانیت اهل‌سنت بندرعباس تصریح کرد: بر فرض اینکه این نزاعها و کشمکشها به زعم و ادعای این آتش افروزان جنگ عقیدتی باشد، اما آیامعقول و منطقی است که رهبران دولتهای اسلامی و عربی در دفاع از عقاید اسلامی به رهبران دولتهای کفر و الحاد متوسل شوند؟!
امام جمعه شهرک توحید با اشاره به نص صریح قرآن که با این مضمون می‌فرماید، مبادا اهل ایمان، مومنان را واگذارند و اهل کفر و الحاد را به دوستی بگیرند بیان کرد: در این ایام که هزاران انسان‌های بی‌دفاع به خاک وخون کشیده می‌شوند، برخی رهبران ممالک اسلامی و عربی با بهانه قرار دادن دفاع از مذهب و عقیده، منافع ملی کشورهایشان را دو دستی تقدیم استعمار می‌کنند و بر این باورند که رهبران این قدرتهای پوشالی فرشته‌گان نجات آنان خواهند بود.
او همچنین خاطر نشان ساخت که حضور رئیس جمهوری فرانسه در نشست سران کشورهای حوزه خلیج فارس در ریاض و تحدیدات وی علیه کشور ما در حمایت از آن مزدوران صرفا به منظور حفظ منافع مادی کشورش و دشمنی با اسلام است.
عالی زاده با تاکید براین موضوع که مردم الجزایر هرگز قتل عام گذشتگان خود را توسط فرانسوی ها فراموش نکرده و نخواهند کرد گفت: رئیس جمهوری فرانسه با فروش تسلیحات نظامی به کشورهای حوزه خلیج فارس نمی تواند برای مکتب اسلام و ملت‌های منطقه دایه دلسوزتر ازمادر باشد.
عالی زاده در پایان ضمن محکومیت سکوت جوامع بین المللی نسبت به آنچه در یمن می گذرد، خاطر نشان کرد: استغاثه یمنی ها از دل های حیرت زده و گلوهای خسته شان از هر سو به گوش میرسد اما فریاد رسی نیست، لیکن لکه ننگ این تجاوز تا ابدالاباد بر جبین آتش افروزان این جنگ خواهد نشست .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است