منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
شناسه خبر: 276801
گروه :خبر
13941114000289_PhotoA
 

نایب‌رئیس سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکایی:

رئیس‌ جمهوری بعدی آمریکا می‌تواند توافق هسته‌ای با ایران را لغو کند

نایب‌رئیس سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکایی گفت: توافق هسته‌ای ایران یک پیمان امضاشده نیست و در نتیجه رئیس‌ جمهوری بعدی آمریکا می‌تواند در آن بازنگری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «مالکوم هونلین»  نایب‌رئیس سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکایی  می‌گوید، توافق هسته‌ای ایران در آمریکا به خاطر «مانور پارلمانی» تصویب شد و در نتیجه ممکن است رئیس‌جمهوری بعدی خود را به اجرای توافق موظف نداند.

هونلین دیروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» گفت، هر چند توافق هسه‌ای انجام شده است اما از آنجا که پیک یمان امضاء شده نیست، رئیس‌جمهور بعدی می‌تواند در آن بازنگری کند.

وی در ادامه با ادعای اینکه «نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد 80 درصد مردم مخالف توافق هستند»، افزود: «می‌توانم ببینم که رئیس‌جمهوری بعدی می‌خواهد این توافق را بازبینی کند».

نایب‌رئیس سازمان‌های بزرگ یهودی آمریکایی در بخش دیگری از مصاحبه خود مدعی شد: «درست نیست توافق هسته‌ای را شکستی برای جامعه حامی اسرائیل در آمریکا تلقی کنیم زیرا بحث بر سر اسرائیل نیست و آمریکا نیز از سوی ایران تهدید می‌شود».

مالکوم هونلین سخنان یک محقق در واشنگتن را نقل کرد که مدعی شده بود، بین 30 تا 40 هزار عامل حزب‌الله در آمریکایی جنوبی در حال حفر تونل از مکزیک به آمریکا هستند.

هونلین ادامه داد: «عوامل حزب‌الله در مکزیک حضور دارند. ایران در آمریکای جنوبی کارخانه تولید سلاح و نیز کارخانه تولید اورانیوم دارد. کارخانه تولید اورانیوم در کنار کارخانه‌های روسی و چینی مستقر شده است بنابراین اگر آنها را بمباران کنید با مشکل بزرگی روبرو می‌شوید».

وی درباره سال پایانی ریاست جمهوری باراک اوباما گفت: «دولتی هست که ما باید با آن همکاری کنیم و ببینیم چه کاری می‌توانیم با آنها انجام دهیم. برخی در دولت به من گفته‌اند خاورمیانه محور تمرکز باراک اوباما در سال پایانی ریاست‌جمهوری او نخواهد بود».

هونلین در بخش دیگری از مصاحبه خود درباره علت تصمیم فرانسه برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی صلح و به رسمیت شناختن کشور فلسطین در صورت شکست تلاش‌های دیپلماتیک گفت: «درک انگیزه فرانسه دشوار است. یک روز بهترین موضع را می‌گیرند و روز دیگر چنین اقدامی را در پیش می‌گیرند. جمعیت مسلمان گسترده‌ای در فرانسه وجود دارد در نتیجه ممکن است سیاست داخلی یکی از عوامل این تصمیم باشد».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است