منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر: 194459
گروه :خبر

«سلیمان دمیرل» رئیس‌جمهور سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۰ ترکیه که هفت بار نخست‌وزیر این کشور هم بوده، در بیمارستان و در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، «سلیمان دمیرل» که هفت بار نخست‌وزیر ترکیه بوده و از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۰ رئیس‌جمهور بود، درگذشت.

«سلیمان دمیرل» که در بیمارستان و در حین عمل جراحی جان سپرد، در زمان هفت بار نخست‌وزیری‌اش، دو بار با کودتای ارتش ترکیه از قدرت کنار زده شده بود.

رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پیشین ترکیه که در سن ۹۰ سالگی درگذشت،‌عضو حزب دموکرات ترکیه بود و در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور