منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 185305
گروه :خبر
13940222000302_PhotoA

رئیس‌جمهور شیلی پس از آن که خواستار استعفای تمام وزرای کابینه دولت خود شده بود، در اقدامی کم‌ سابقه 9 نفر از اعضای کابینه خود را برکنار کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس «میشل باچلت» رئیس جمهور شیلی روز گذشته 9 تغییر در کابینه وزرای دولت خود را اعلام کرد؛ وی این اقدام را پس از این‌ که هفته گذشته خواستار استعفای تمامی وزرای کابینه دولتش شد، انجام داد.

این اقدام «باچلت» نخستین تنظیم کابینه وزرای دولت وی از زمانی‌که از 11 مارس 2014 (20 اسفند 92) برای دومین بار غیر متوالی منصب ریاست جمهوری را به دست گرفت، می‌باشد.

رئیس جمهور شیلی در این راستا تاکید کرد که امروز زنان و مردان شیلی بدانند، آنچه که قول می‌دهیم به انجام می‌رسانیم؛ گرچه شرایط نامطلوب باشد.

«باچلت» با انجام این تغییرات در کابینه وزرای دولت خود، «خورخه اینسونزا»، «مارسلو دیاز»، «خورخه بورگوس»، «خاویرا بلانکو» و «ایکسمنا رینکون» را به عنوان وزیر دبیر کل دفتر ریاست جمهوری، سخنگوی کابینه جدید ریاست جمهوری، وزیر امور داخلی و امنیت عمومی، وزیر عدالت و دادگستری و وزیر کار و امور اجتماعی شیلی برگزید.

رئیس جمهور شیلی همچنین «خوزه آنتونیو گومز»، «مارکوس باراسا»، «ارنستو اتونه»، «رودریگو والدس پولیدو» را نیز به عنوان وزیر دفاع، وزیر جدید توسعه اجتماعی، وزیر شورای ملی فرهنگ و هنر و وزیر امور مالی این کشور منصوب کرد.

«هرالدو مونیوز» وزیر امور خارجه شیلی تنها وزیر در زمانی‌ است که این کشور با یک دادخواست در دیوان بین‌المللی دادگستری «لاهه» بر سر اختلاف دریایی با بولیوی به منظور دسترسی مستقل این کشور آمریکای لاتین به آب‌های اقیانوس آرام مواجه است در منصب خود باقی خواهد ماند.

رئیس جمهور شیلی خواستار استعفای تمام وزرای کابینه دولت خود شد؛ اقدامی که واکنش‌های مختلفی را در بخش سیاسی این کشور در برداشت، برخی این تصمیم «باچلت» را درست و به‌ جا دانسته در حالی‌ که این تصمیم برخی دیگر را نیز شگفت‌زده کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است