منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۷
شناسه خبر: 281393
گروه :خبر
13940826000493_PhotoA

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از مطرح کردن موضوع «برجام2» توسط دولت تصریح کرد: رئیس‌جمهور به جای سخن گفتن از برجام 2 ادبیات خود را با مردم و منتقدان اصلاح کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس‌جمهور مبنی بر لزوم آغاز برجام 2، اظهار داشت: ما هنوز نمی‌دانیم برجام به چه سرانجامی رسید که اکنون برجام 2 مطرح می‌شود.

وی افزود: باید تعریف و تفسیر درستی از برجام داشته باشیم و ببینیم خروجی آن چه بود؛ همچنین باید بررسی شود که اثرات آن -چه مثبت و چه منفی- چیست در چه بازه زمانی می‌تواند جمع‌بندی شود، سپس نتیجه آن به مردم اطلاع‌رسانی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: برجام که برنامه جامعه اقدام مشترک میان ما و کشورهای مورد مذاکره 1+5 بوده اکنون چه دستاوردی داشته که بخواهیم آن را به برجام 2 تعمیم دهیم؟

هاشمی در ادامه با اشاره به ادبیات برخی دولتمردان در مقابل مردم،‌ تاکید کرد: ادبیات موجود حاکم بر مسئولان ارشد دستگاه اجرایی کشور باید اصلاح شده و با ارزش‌های جامعه تطبیق پیدا کند.

وی با بیان اینکه ادبیات مسئولان اجرایی باید با اصول و مبانی و آنچه که مردم و رهبری از دولت انتظار دارند منطبق باشد، عنوان کرد: اینکه ما آستانه تحمل‌مان تا این حد پایین بوده و انتقاد پذیری‌ ما ضعیف باشد، از خرد جمعی استفاده نکنیم و خود را عقل کل بدانیم، در هیچ مجموعه‌ای پذیرفته شده نیست.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: این تصور نباید به ذهن برخی‌ها متبادر شود که هر کسی که هر حرفی می‌زند یا هر تصمیمی گرفته می‌شود بهترین تصمیم است و بقیه هم آن را به بهترین شکل ممکن اجرا خواهند کرد. این نوع تصورات باعث می‌شود که انحراف و اشتباه شخص همچنین زاویه او با مردم روز به روز بیشتر شود.

وی گفت: به عنوان مثال در موضوع پسابرجام بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کاری که به گفته دولتمردان انجام شده، عقد قرارداد‌های کلان در حوزه هواپیمایی است. این قرارداد هواپیما خوب است ولی ما باید به این توجه کنیم که چند درصد مردم از این نوع حمل و نقل استفاده می‌کنند؟ تا این حد مانور دادن روی این موضوع که از سوی قشر مرفهی از جامعه صورت می‌گیرد، پسندیده نیست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تمام تمرکز ما باید بر معیشت مردم باشد. آقایان بیایند و گزارش دهند که در این زمینه چه کرده‌اند. اینقدر روی موضوع هواپیما مانور دادن مقبولیت عمومی در کشور ما ندارد. ممکن است در ساختار سیستمی و اجرایی و هیات دولت تشویق و تمجید شوند ولی آیا سر سفره مردم و معیشت مردم تغییری ایجاد شده یا خواهد شد؟ اگر این گونه است آن را به صورت برنامه به مردم اعلام کنند.

هاشمی همچنین یادآور شد: اگر کسی انتقاد یا مطالبه می‌کند، نباید موجب ناراحتی مسئولان شود.

نماینده تهران در مجلس افزود: هنوز برجام تعیین تکلیف نشده و چارچوب آن مشخص نیست، آن وقت برجام 2 را مطرح می‌کنند. ما باید بدانیم برجام یک چیست و برجام دو چه خواهد بود. محتوا و چارچوب و خروجی آن همچنین دستاورد آن برای مردم چیست؟ اگر عایدی آن فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است باید کاملا مشخص باشد.

وی تصریح کرد: برخی مسئولین ادبیاتشان را با کفار تنظیم کرده و با مردم خودمان برعکس رفتار می‌کنند. گویا واژگان آیه شریفه «اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» در کشور ما جابه جا شده است.

هاشمی افزود: این رفتار از کسی که از کسی که لباس علم بر تن دارد پذیرفته نیست. ما انتظار داریم که آقایان بیایند و با ادبیات مردم با آنها رفتار و برخورد کنند و اولویت خود را با در نظر داشتن مشکلات و بهبود وضعیت معیشت مردم بدانند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان