منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۴۰
شناسه خبر: 295851
گروه :خبر
753396

با وجود گذشت بیش از چهار ماه از فروش ذرت کشاورزان حاجی آباد به صورت تضمینی، اغلب آنها هنوز مطالبات خود را به صورت کامل دریافت نکرده اند و این امر زندگی و کشاورزی آنها را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از خبرنگار پیارم، ذرت یکی از محصولاتی است که همیشه نیاز به وارد کردن آن از کشورهای خارجی وجود داشته که با توجه به مساعد بودن خاک حاجی آباد برای کاشت این محصول، می توان با فراهم کردن آب کافی و تسهیلات برای زمین و کشاورزان حاجی آباد واردات ذرت کشور را به نسبت زیادی کاهش داد.

کاشت این محصول زحمت و هزینه های زیادی برای کشاورز به همراه دارد اما با این وجود، کشاورزان با همت و پشتکار خود سعی در بهبود کیفیت محصول و بالا بردن میزان آن می کنند که در صورت کمک به کشاورزان برای مکانیزه کردن زمین ها و اعطای تسهیلات می توانیم شاهد موفقیت بیشتر آنها باشیم.

سال گذشته جهاد کشاورزی حاجی آباد قیمتی که برای خرید ذرت تعیین کرده بود پائین تر از قیمت بازار بود و این سبب شد که اکثر کشاورزان محصول خود را به صورت آزاد به فروش برسانند.

اما امسال جهاد کشاورزی مسئولیت خریداری ذرت را به تعاونی روستایی حاجی آباد داده و قیمت تضمینی ۸۷۰ تومان که قیمتی بالاتر از بازار است را تعیین کرد. کشاورزان نیز با توجه تعیین قیمت خرید تضمینی، محصولشان را به تعاونی ها تحویل دادند که البته عدم پرداخت به موقع پول کشاورزان و در برخی اوقات تاخیر در دریافت ذرت به دلیل تکمیل ظرفیت انبارها و احتساب افت زیاد بر محصول به دلیل رطوبت، نارضایتی آنها را در بر داشته است.

بیش از ۵۰ درصد ذرت کاران حاجی آباد محصولات خود را به قیمت خرید تضمینی به تعاون روستایی استان فروخته اند. این فروش محصولات به ضرر برخی از آنها تمام شده و باعث شده تا به دلیل بی پولی کشت بهاره را از دست بدهند.

کشاورزان حاجی آباد اعتقاد دارند که دولت باید خسارت آنها را جبران کرده و دیرکرد پرداخت کند. بسیاری از کشاورزان مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری برای بدهی های خود هستند.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است