منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
شناسه خبر: 282492
گروه :خبر
13941120000807_PhotoA

جدیدترین تحولات میدانی یمن از موفقیت نیروهای ارتش و مردمی این کشور در پیشروی در مناطق مختلف استان تعز و صنعا حکایت دارد و مناطق «ذباب» در تعز و «وادی‌الملح» و «التباب» در صنعا در آستانه آزادی کامل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با وجود تمام تدارکات صورت گرفته از سوی کشورهای متجاوز از جمله عربستان سعودی، نیروهای یمنی موفق شدند، شکست سختی را به نظامیان متجاوز در جبهه عملیاتی «ذباب» وارد کنند.

به این ترتیب نیروهای یمنی پس از کشته و زخمی کردن ده‌ها نظامی متجاوز و به اسارت گرفتن شمار دیگری از آنها و فرار مابقی مزدوران از میدان نبرد موفق شدند، کنترل کامل ارتفاعات «الشبکه» مشرف به شهر ذباب در استان تعز را به دست گیرند.

ارتفاعات الشبکه شهر ذباب 5 تپه مرتفع را دربرمی‌گیرد و با در دست گرفتن کنترل آنها توسط نیروهای یمنی، این نیروها هم اکنون در آستانه پاکسازی کامل شهر ذباب و در دست گرفتن کنترل کامل این شهر هستند.

تسلط نیروهای یمنی بر شهر ذباب به معنای نزدیک شدن این نیروها به منطقه و تنگه راهبردی «باب المندب» از محور شرقی آن است. در جریان عملیات نیروهای یمنی در محور ذباب، این نیروها علاوه بر انهدام تجهیزات نظامی نیروهای متجاوز، بخش قابل توجهی از تجهیزات و تسلیحات نظامی آنها را نیز به غنیمت گرفتند.

گزارش‌های میدانی رسیده از جبهه ذباب تاکید می‌کند، شدت خسارات و شکست وارد شده به نیروهای متجاوز در این نبرد به حدی بود که آنها فرصت بیرون کشیدن اجساد کشته‌های خود را نیز نیافتند.

به طوری که هم اکنون اجساد کشته‌های آنها در مناطق مختلف درگیری پراکنده شده است.

‏مأرب – جوف:‌ نیروهای یمنی در آستانه تسلط کامل بر وادی ملح و التباب

در دو جبهه عملیاتی مأرب و جوف نیز نیروهای یمنی در ادامه درگیری با نظامیان متجاوز عربستانی و نیروهای همپیمان با آنها 3 دستگاه زره پوش را به همراه نظامیان موجود در آنها در محور شری منطقه «الفرضه» منهدم کردند.

در حالی‌که مناطق مختلف دشت بران نیز شاهد درگیری‌های شدید به همراه فرارهای گسترده مزدوران و نظامیان متجاوز با وجود پشتیبانی هوایی گسترده‌ای که از آنها می‌شد، بود.

جدیدترین گزارش‌های میدانی از منطقه «وادی ملح» (دشت نمک) در منطقه فرضه نهم در استان صنعا از تسلط نیروهای یمنی بر باقی مانده این دشت و سیطره شبه کامل آنها بر منطقه «التباب» که مشرف به راه‌های امداد و کمک رسانی متجاوزان بین ملح و قرواد در جنوب شرقی منطقه فرضه است، حکایت دارد.

براساس این گزارش‌ها درگیری در این مناطق همچنان ادامه دارد و تاکنون 72 نظامی متجاوز کشته شده و اجساد آنها در میدان نبرد به حال خود رها شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است