منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
شناسه خبر: 199682
گروه :خبر
smpl1

استاد اقتصاد با اشاره به اینکه کشور ما که در جنگ اقتصادی و تحریم به سر می برد،افزود: اولویت دادن به دیپلماسی اقتصادی درکشور ما بیش از کشورهای دیگر مطرح است لذا با اجرای برنامه های ششم توسعه می توان شرایط اقتصادی را رونق داد.

عادل پیغامی، استاد اقتصاد و عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق در گفتگو با خبرنگار اقتصادی هرمز با اشاره به سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه گفت : یکی از ویژگی های بارز اقتصاد موفق برون گرایی به معنی  استفاده از تمام فرصت های اقتصادی بیرون از کشور  به نفع اقتصاد داخلی برای به نتیجه رساندن فرصت های نسبی،  تجاری سازی محصولات است.

 

وی اظهار کرد:استفاده مطلوب از سرمایه گذاری منوط به این است که اقتصاد درجه خوبی از برون گرایی داشته و از تهدیدات جلوگیری کند که این امر وابسته به دیپلماسی قوی در مراودات بین المللی است.

 

پیغامی افزوذ: تمام سفارت خانه ها باید نسبت به داشتن دیپلمات های اقتصادی اقدام کنند تا فرصت های سرمایه گذاری را به فعالان، تجار و بازگانان معرفی شوند تا در مراوردات از فعالان اقتصادی پشیمانی کنند.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر سفارت خانه ها، در ستاد وزارت خارجه اقتصاد و معاونت خارجی علارغم نیاز شدیدی که حوزه اقتصادی است را احیا کنند.

 

عضو انجمن علمی بین‌المللی اقتصاددانان هترودکس بیان داشت:در اغلب کشورهای دنیا سفارت خانه ها در زمینه اقتصادی فعال هستند و به تابعین خودشان در کشورها با معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشورها و همراهی کردن با فعال اقتصادی در ارتباط گرفتن با کشور خارجی خدمات پشتیبانی ارائه می دهند.

 

وی اظهار کرد:برای کشور ما که در جنگ اقتصادی و تحریم به سر می برد اولویت دادن به دیپلماسی اقتصادی بیش از کشورهای دیگر مطرح است که با اجرای خطوط و برنامه های معرفی شده در برنامه ششم توسعه می توان شرایط اقتصادی را رونق داد.
پیغامی با بیان اینکه در سیاست های اقتصاد مقاومتی دنیای پیشرفته در حال گذر از صنعت دانش بنیان است، گفت: علم و فناوری از مهم ترین بخش های کشور است از این رو دستیابی به رتبه اول منطقه، شرایط تجاری سازی و رساندن یافته های علمی به جایگاه برتر شرط تحقق پیشرفت ایران است.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق خاطر نشان کرد:بدون توجه به توسعه بخش های دانش بنیان امکان دستیابی رتبه اول وجود ندارد؛ ممکن است در کوتاه مدت با افزایش تولیدات صنعتی رتبه اول را کسب کنیم اما قطعا پایدار نخواهد بود و لازمه دستیابی به پیشرفت پایدار اجرای کامل سیاست های دانش بنیان است.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است