منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
شناسه خبر: 332691
گروه :خبر
0022285

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: بدون تردید آشنایی صحیح با مبانی دینی و مذهبی ، انسان را از سیر در اندیشه های نادرست و ابتلاء به انحرافات اجتماعی باز می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد فولادی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: مواد مخدر یکی از بزرگترین تهدیدهای جوامع اسلامی بویژه نظام مقدس ماست و یقینا دین عاملی مستحکم در برابر انحرافات اجتماعی و سوغات شوم استعمار می توان بعنوان دژی محکم و پولادین در برابر این بلای خانماسوز باشد.

 

وی افزود: از دیدگاه تعلیم و تربیت اسلامی تمامی کج رفتاری ها و انحرافات بشری از نبود یا ضعف اعتقادات مذهبی سرچشمه می گیرد و پابندی به اصول مذهبی، بزرگ ترین عامل بازدارنده از انحرافات اجتماعی بویژه مواد مخدر است.

 

فولادی بیان کرد: هرچه ارتباط انسان با خداوند عمیق تر و پایدارتر باشد احتمال گرایش به انحرافات اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر کمتر خواهد بود و ضعف ارزش های دینی افراد را برای ابتلاء به مواد مخدر آسبب پذیر تر می کند و امروز دشمنان نظام متاسفانه از این ضعف به خوبی در راستای رسیدن به اهداف شوم خود به جوانان و نوجوانان و فروپاشی بنیان خانواده های ایرانی  استفاده می کنند.

 

این مسئول تصریح کرد: نقش عامل های فردی و تقویت شخصیتی مثل پرهیز از شدت و ضعف وابستگی عاطفی و فکری نوجوانان و جلوگیری از به وجود آمدن کانون های عقده، مثل عشق و محبت ، مقام و شهرت، مال و ثروت و تحصیلات و رعایت عوامل خانوادگی و نقش گروه همسالان و لزوم توجه والدین در این خصوص را از عوامل مصونیت و بازدارنده اعتیاد به مواد مخدر در میان نوجوانان و جوانان دانست.

 

مدیرآموزش و پرورش شهرستان سیریک اضافه کرد: آموزش و پرورش بعنوا یک دستگاه مادر وظیفه سنگینی در تربیت و تعلیم دانش آموزان برعهده دارد و در این راه باید همه مسئولین و والدین در جهت پرورش نسل خوب ، سالم و ارزشمند همراه با آموزش و پرورش ایفای نقش داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در مجموعه آموزش و پرورش یعنی تضمین آینده سلامت و امنیت جامعه است اظهار کرد: هر وقتی توجه و تمرکز به نسل پایه در آموزش و پرورش در همه مسائل اعتقادی ، بصیرتی، علمی ، معنوی و اخلاقی صورت گرفته ما در سال های آینده شاهد ثمره بسیار خوب و مثبتی در سطح جامعه بوده ایم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند