منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۴
شناسه خبر: 328969
گروه :خبر
13950319000435_PhotoA

در حالی که با توجه به حمله اورلاندو، اظهار نظرات اسلام ستیزانه در آمریکا تشدید شده، رئیس دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد که دلیل تیراندازی‌های گسترده در این کشور، دین نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که حمله به اورلاندو مهملی برای تشدید اسلام ستیزی و اسلام هراسی در آمریکا ایجاد کرده، یک مقام ارشد سازمان فعال در زمینه حقوق بشر هرگونه دخالت دین و مذهب در موضوع تیراندازی‌های گسترده در این کشور را رد کرد.

به گفته مقامات آمریکایی، حمله بامداد یکشنبه فردی به نام «عمر متین» آمریکایی افغانستانی تبار به باشگاه شبانه همجنسگرایان در اورلاندو، سبب کشته شدن 50 تن و زخمی شدن 53 تن دیگر شد و فرد مهاجم هم در تیراندازی پلیس کشته شد.

به دنبال انتشار نام این فرد، رسانه‌های مختلف آمریکایی از ارتباط وی با داعش خبر دادند؛ خبری که خود این سازمان تروریستی با پذیرفتن مسئولیت این حمله به آن دامن زد.

در اوین واکنش‎‌ها به حمله اورلاندو، عده‌ای در آمریکا با اتخاذ مواضی اسلام هراسانه، موضوع را به مسلمانان نسبت دادند تا جایی که دونالد ترامپ با موج سواری بر جریان حمله اورلاندو، بار دیگر بر لزوم ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا تاکید کرد.

رئیس دیده‌بان حقوق بشر بامداد چهارشنبه در اظهارنظری کوتاه درباره حمله اخیر به باشگاه همجنسگرایان در اورلاندو، مرتبط دانستن این موضوع به دین و مذهب را نادرست خواند.

«کنت روث» سوال کرد: «چرا تیراندازی‌های گسترده در آمریکا بیشتر از تیراندازی‌ها در دیگر کشورهای همتا و معادل این کشور است؟».

رئیس دیده‌بان حقوق بشر در پاسخ، اینطور جواب داد: «نه موضوع دین و مذهب نیست. شاید مساله مربوط به دسترسی آسان به سلاح باشد. اینطور نیست؟».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است