منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 212471
گروه :خبر
13940517000307_PhotoA

یک پایگاه آمریکایی در گزارشی درباره تبعیض نژادی در این کشور نوشت که مشکل ساختاری در حکمهای صادره علیه سیاه‌پوستان آن است که ۹۵ درصد از دادستانها سفیدپوست هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک پایگاه آمریکایی در مطلبی، علت احکام و مجازات‌های تبعیض‌آمیز دستگاه قضایی این کشور علیه رنگین‌پوستان را اکثریت مطلق دادستان‌های سفیدپوست در این کشور دانست.

در گزارش «دیلی بیست» با عنوان  95 درصد از دادستان‌های آمریکا سفیدپوستند و آن‌ها با سیاهان بدتر رفتار می‌کنند، آمده است: «مردان سیاه‌پوست 65 درصد بیشتر از متوسط متهمان مشمول مجازات‌های اجبارآمیز حداقلی می‌شوند».

در این گزارش آمده است: «انتظار می‌رود از هر سه مرد سیاه‌پوست در آمریکا یک نفر در زندگی خود زندانی شود. سیاهان 6 درصد جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند اما 35 درصد کل مجازات زندان از آن آن‌ها است».

دیلی بیست در ادامه گزارش داد: «به طور متوسط 88 درصد از نیروهای پلیس محلی سفیدپوست هستند. در کل سیستم قضایی در امور جرم و جنایت به طور مکرر با سفیدپوستان برخورد تبعیض‌آمیزی در قبال سیاهان صورت می‌گیرد چرا که 95 درصد از دادستان‌ها سفیدپوست هستند».

پایگاه آمریکایی نوشت: «ماریت رهاوی محقق دانشگاه برتیش کلمبیا و سونیا استار محقق دانشگاه میشیگان در یک تحقیق متوجه شدند که 9 درصد اختلاف بین مجازات بین متهمان سیاه و سفیدی که مرتکب جرمهای مشابه شدند، وجود دارد. به عبارت دیگر اگر شما سیاه هستید مجازات شما 9 درصد بدتر از مجازات یک سفیدپوست است».

دیلی بیست ادامه داد: «عامل پیش برنده و موثر در اختلاف مجازات نژادی، قضات، هیات ژوری یا پلیس نیستند بلکه نظرها و صلاحدیدهای 95 درصد دادستانهای سفیدپوست عامل اساسی این حکمها هستند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است