منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۹
شناسه خبر: 268824
گروه :خبر
13941024000469_PhotoA

نشریه انگلیسی دیلی‌میل با بررسی قوانین داخلی نیروی دریایی آمریکا و پس از طفره رفتن وزارتخانه‌های آمریکایی از پاسخ، به این نتیجه رسیده که احتمالاً «فرمانده نارکر» به دلیل عذرخواهی از ایرانیان، توبیخ می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فرمانده دو گشتی دریایی آمریکا که دیروز به دلیل نقض مرز آبی ایران دستگیر شد و در برابر دوربین به دلیل اشتباه خود عذرخواهی کرد، بنا بر قوانین داخلی نیروی دریایی آمریکا احتمالاً توبیخ خواهد شد.

فرمانده «نارک» دیروز در حالی که در جزیره فارسی در بازداشت موقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سر می‌‌برد، در برابر دوربین گفته بود: «(ورود به آب‌های ایران) یک اشتباه بود؛ این تقصیر ما بود و ما به خاطر اشتباهمان عذرخواهی می‌کنیم.»

دیشب وزارت دفاع آمریکا خبر داده بود که فرمانده نارکر و 9 سرباز تحت امرش پس از رها شدن در آب‌های آزاد، برای بازجویی به قطر رفته‌اند؛ جلسه سوال و جوابی که هنوز خبری از آن به بیرون درز نکرده است.

آنگونه که نشریه دیلی‌میل تحقیق کرده، ماده 5 مقررات رفتاری نیروی دریایی آمریکا تصریح می‌کند که اعضای این نیرو پس از بازداشت به دست هر کسی باید فقط «نام، درجه، شماره پرسنلی و تاریخ تولدشان» را بگویند و نه چیز دیگر.

در ادامه این ماده می‌خوانیم: «من به عنوان سرباز نیروی دریایی ایالات متحده، از پاسخ به سوالات بیشتر تا جای که بتوانم، سر باز خواهم زد. من موجب صدور هیچ بیانیه مکتوب و یا شفاهی بر ضد اصل وفاداری به کشور و متحدان آمریکا نخواهم شد.»

دیلی‌میل می‌نویسد: «عذرخواهی (فرمانده نارکر) اما در نقض این ماده است و باید برخورد انضباطی با وی شود.»

تلاش‌های این نشریه انگلیسی برای برقراری ارتباط با وزارتخانه‌های دفاع و امور خارجه آمریکا برای روشن شدن سرنوشت فرمانده نارکر، به جایی نرسیده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است