منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
شناسه خبر: 236234
گروه :خبر
عباسی-۱ (1)

دادستان پارسیان ضریب امنیت در پارسیان را قابل قبول دانست و گفت: هدف دستگاه قضا اصلاح مجرم است تا با سلامتی درفتار به جامعه برگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، عباسی دادستان پارسیان در نشست مشترک اعضاء شورای تأمین شهرستان و مسئولین بازداشتگاه پارسیان گفت: قاضی تبعات ناشی از زندان را در نظر می‌گیرد و تمام سعی و تلاش بر این است که فرد راهی زندان نشود.

 

 

 

وی اضافه کرد: شهرستان پارسیان مردمان خوب با فرهنگ و نجیبی دارد و اگر آمار جرایم خشن نسبت به شاخص‌های جرایم در سطح استان بررسی کنیم پارسیان در صدر قرار دارد.

 

 

دادستان پارسیان همچنین افزود: این نشان از قانون گرایی و احترام به قانون از سوی مردم دارد لذا مردم، دستگاه قضا را همراهی می‌کنند و به امنیت و آسایش جامعه احترام می‌گذارند.

 

عباسی در ادامه اظهار کرد: از نظر محکومین تعداد بازداشتی‌ها نسبت به سایر بازداشت‌گاه‌ها آمار قابل قبولی داریم و فقط زندانیانی که زیر شش ماه در این بازداشتگاه نگهداری می‌کنیم و بالای آن به بندرلنگه اعزام می‌کنیم.

 

 

وی تلاش و کوشش متولیان زندان خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: در سیستم زندانبانی اسلامی بنا بر این است که شخص زندانی اصلاح شود و شخص بتواند با پشیمانی دوباره به اجتماع برگردد.

 

 

دادستان پارسیان ادامه داد: هدف از زندان اذیت کردن مجرم نیست بلکه هدف اصلاح شخص است تا بتواند شخص مفیدی در جامعه باشد لذا با این روال است که مقررات مرخصی در مورد آنان اعمال می‌کنند اما با شرایط خاص خودش و با گذشت چند مدت از زمان سپری شدن محکومیت.

 

عباسی در خصوص مرحله دوم اقدامات دستگاه قضا برای زندانیان گفت: اشتغال به کار یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضا برای افرادی است که شرایط مرخصی ندارند یا شرایط دارند اما در جهت کمک به امورات زندان و مردم مبادرت به اشتغال به کار می‌کنند.

 

وی افزود: بنابر این است شخصی که محکوم به زندان شده است تا آخر در زندان نماند و در صورت رضایت شاکی و علم به اینکه از عمل خود نادم شده است از آزادی مشروط می‌تواند استفاده کند که مستلزم تنبه و پشیمانی و اصلاح فرد مجرم است که با آزادی مشروط می‌تواند به اجتماع برگردد.

 

دادستان پارسیان از دیگر موارد تخفیفی تعلیق حکم دانست و خاطر نشان کرد: اگر شخص مجرم شاکی نداشته باشد و بار اول باشد که مرتکب جرم شده اگر سابقه کیفری مؤثر نداشته باشد دو سوم باقی مانده برایش تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

 

عباسی در پایان ضمن تقدیر از اعضاء شورای تأمین و مسئولان بازداشتگاه پارسیان گفت: هدف همه قوانین و مقررات اصلاح شخص مجرم و دستگیری از وی هست و دستگاه قضا به دنبال مچ‌گیری‌های بی مورد و اذیت کردن نیست و در سیستم قضایی اسلامی این موضوع جایگاهی ندارد.

 

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر