منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 328297
گروه :خبر
13940719000394_PhotoA

دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی با رد ادعاهای مقامات آل‌خلیفه تاکید کرد شکنجه زندانیان و مخالفان دولت بحرین همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که انواع حملات دولت بحرین به مخالفان ادامه دارد و دادگاه‌های آل خلیفه تقریبا هر روز احکام سنگینی ضد معترضان صادر می‌کنند، دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کرده که «شکنجه» مخالفان در بحرین ادامه دارد.

در بیانیه این نهاد حقوق بشری بین‌المللی آمده است: «آخرین و تازه‌ترین گزارش یک دفتر مستقر در بحرین که وظیفه آن پرداختن به موضوع شکنجه و بدرفتاری با بازداشت‌شدگان است، نشان می‌دهد که مقامات این کشور در موضوع مسئول شناختن نیروهای پلیس و امنیتی پیشرفت کمی داشته‌اند».

در بیانیه این نهاد تاکید شده که در گزارش اخیر دفتر مخصوص رسیدگی به شکایت مربوط به شکنجه ادعا شده که هیچ موردی از شکنجه بازداشت شدگان از زمانی که این دفتر تحقیق تشکیل شده، وجود نداشته است.

این ادعا در حالی مطرح شده که از زمان تشکیل این دفتر مخصوص از فوریه 2012 موارد بسیاری از شکنجه در زندان‌ها رسانه‌ای شده تا جایی که نهادهای مختلف بین‌المللی در این باره بارها ابراز نگرانی کرده‌اند.

همین موضوع هم باعث شده دیده‌بان حقوق بشر با ابراز تردید درباره گزارش ادعایی اخیر این نهاد تاکید کرده که این گزارش نشان می‌دهد که این دفتر عملا به دفتر واحد تحقیقات ویژه وزارت کشور بحرین وابسته و به گزارش‌های آن استناد کرده است.

 معاون رئیس دیده‌بان حقوق بشر در این باره گفته است: «گزارش سوم دفتر رسیدگی به شکایات درباره شکنجه بازداشت‌شدگان، نارسایی جدی تلاش‌ها در بحرین برای پایان دادن به شکنجه نیروهای امنیتی را نشان می‌دهد».

«جو استورک» افزود: «شکنجه در بحرین متوقف نشده است و نهادهایی که قرار بر آن بوده که به این معضل بپردازد، هیچ کس را مسئول نشناخته است».

در ادامه گزارش دیده‌بان حقوق بشر آمده است: « گزارش دفتر رسیدگی به شکایات درباره شکنجه بازداشت شدگان نشان می‌دهد که از مجموع 55 اتهام درباره شکنجه، 53 مورد در حال تحقیق هستند اما یک مورد آن در دادگاه منتظر بررسی و دیگری هم بسته شده است».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است