منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۰
شناسه خبر: 344225
گروه :خبر
hormoz-333-2

علی صوفی، عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، به جزئیاتی از دیدار سه وزیر دولت روحانی با رئیس دولت اصلاحات درخصوص انتخاب رئیس مجلس دهم اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی صوفی، عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، به جزئیاتی از دیدار سه وزیر دولت روحانی با رئیس دولت اصلاحات درخصوص انتخاب رئیس مجلس دهم اشاره کرد.
صوفی در گفت وگو با روزنامه آرمان گفت: سه وزیر دولت در جلسه‌ای که با رئیس دولت اصلاحات داشتیم، حضور داشتند و از آقای لاریجانی اعلام حمایت کردند و از رئیس دولت اصلاحات هم خواستند که ایشان هم از آقای لاریجانی اعلام حمایت کند.

 

وی در عین حال تأکید کرد: رئیس دولت اصلاحات این استدلال را نپذیرفت.

 

صوفی افزود: کاندیدای ما هم از ابتدا آقای دکتر عارف بودند. رئیس دولت اصلاحات در آن جلسه به صراحت اعلام کردند که شخصا نظر من آقای عارف است.

 

وی در خصوص نام وزرایی که از لاریجانی حمایت می کردند نیز گفت: اجازه دهید از این حد فراتر نروم. البته وزیری که موضع کاملا آشکاری داشت، آقای محمود واعظی بود که گفت من اصولگرا هستم و آشکارا هم از آقای لاریجانی حمایت کرد.

 

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با تأکید دوباره بر دخالت برخی از وزرا در انتخاب لاریجانی برای ریاست مجلس مدعی شد: حتی در جلسه‌ای که با استانداران داشتیم، آن ها هم همین حرف‌ها را می‌زدند. بسیاری از وابستگان به دولت هم به این مسئله اشاره می‌کردند که یارگیری به این شکل توسط دولت انجام می‌شود. آقای مجید انصاری، معاون سابق پارلمانی رئیس‌جمهور موضع بی‌طرفی دولت را تکرار کرد. اما این بی‌طرفی زمانی اتخاذ شد که وزرا با وعده و وعید، کار خود را انجام داده بودند و یارگیری‌ها در فاصله دهم اردیبهشت تا هشتم خرداد انجام شده بود.

 

صوفی درخصوص این که آیا مذاکره و تعاملی میان عارف و لاریجانی در خصوص ریاست مجلس شکل گرفت یا خیر؟ توضیح داد: تا جایی که من به خاطر دارم، اساسا این مذاکرات شکل نگرفت! چرا که آقای لاریجانی گفت اگر قصد صحبت دارید، منهای ریاست مجلس مذاکره می‌کنیم و اعلام کرد که در موضوع ریاست مجلس، مذاکره نمی‌کند.

 

چیزی از ائتلاف باقی نمانده است

 

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در خصوص ائتلاف میان حامیان دولت و اصلاح طلبان نیز گفت: فضای موجود در بین اصلاح‌طلبان، فضای مثبتی در راستای تداوم ائتلاف نیست. چون در حال حاضر چیزی از ائتلاف باقی نمانده است! اما به هر حال اصلاح‌طلبان در پی تامین منافع ملی هستند. در بسیاری موارد هم گذشت کردند و حتی در انتخابات سال ٩٢ پشت کسی ایستادند که به صراحت گفت من اصلاح‌طلب نیستم! گرچه بعدا مواضع اصلاح‌طلبانه بسیار عالی و جالبی داشت.

 

عارف دو هفته پیش از انتخابات ریاست مجلس گفت می دانم رأی نخواهم آورد

 

صوفی در پاسخ به سؤالی درباره سرخوردگی دکتر عارف پس از شکست در انتخابات ریاست مجلس تأکید کرد: من موافق نیستم. به این دلیل که آقای عارف گفت که از دو هفته پیش از انتخابات ریاست می‌دانستم که رای نخواهم آورد اما مجبورم بمانم! او گفت که همچنان که در سال ٩٢ احساس وظیفه می‌کردم که کنار بکشم، در سال ٩۴ با وجود این که مطمئن بودم رای نخواهم آورد، احساس وظیفه کردم که بمانم. حتی شنبه شب که مجلس افتتاح شد و فراکسیون امید جلسه داشت و من در آن جلسه حضور داشتم، آقای عارف به هیچ‌وجه امیدوار نبودند که رای بیاورند. بنابراین چون از قبل توقع داشتند، سرخوردگی دیگر معنا ندارد.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان