منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر: 282287
گروه :خبر
3

دومین نشست کتابخوان کودک و نوجوان شهرستان سیریک با حضور 185 نفر از دانش آموزان و والدین در محل مدرسه مولوی شهر بندر سیریک برگزار شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، در سلسله نشست های کتابخوان های کودک و نوجوان شهرستان که با همکاری دو نهاد فرهنگی و آموزشی کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستان با هدف بهره مندی دانش آموزان از کتاب های غیر درسی با مشارکت خوب دانش آموزان برگزار شد.
مهمترین هدف برگزاری و اجرای این نشست های کتابخوان در میان دانش آموزان نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در کودکان و نوجوانان و آشنایی بیشتر با مباحث علمی ، فرهنگی تاریخی ، ادبیات ، دین و معرفی علوم کاربردی برای بهره گیری بیشتر دانش آموزان در زندگی فعلی و آینده آنها صورت می گیرد.
این نشست هر ماه یکبار از طرف اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با هدف ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کمک به افزایش سطح معلومات عمومی و دانش آموزان کودک ، نوجوان و جوان برگزار می شود.
در حال حاضر در شهرستان سیریک تنها کتابخانه عمومی با فضایی بسیار کوچک با حدود 11 هزار جلد کتاب با همان سبک و سیاق دوران گذشته قبل از شهرستان شدن سیریک در فضایی فاقد شان و منزلت مردم شهرستان سیریک خدمات ارائه می دهد.
شهرستان سیریک با داشتن سه شهر، سیریک ، گروگ و بندر کوهستک و 75 روستای بزرگ و کوچک با داشتن دو دانشگاه پیام نور و آزاد و حدود 150 مدرسه با حدود 10 هزار دانش آموز و حدود 5 هزار دانشجو تنها یک کتابخانه عمومی دارد که عملا این فضا کارآیی رفع احتیاجات و نیازهای دانش آموزان ، دانشجویان و مردم را ندارد.
انتهای پیام/ق

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است