منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۹
شناسه خبر: 211384
گروه :خبر
13940523000407_PhotoA

یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد در اولین روز بازگشایی کنگره بعد از تعطیلات تابستانی طرحی برای صدور مجوز جنگ علیه ایران ارائه کند؛ یک نماینده دیگر این مجلس، پیشتر طرحی مشابه ارائه کرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک نماینده دیگر مجلس نمایندگان آمریکا پس از اعلام مخالفت با نتایج پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، از برنامه‌اش برای صدور طرحی جهت مجاز کردن جنگ با ایران خبر داد.

«آلیس هستینگز»، نماینده ایالت «فلوریدا» در مجلس نمایندگان آمربکا روز پنجشنبه دومین دموکراتی بود که بعد از «چاک شامر»، دیگر نماینده دموکرات مخالفتش را با سند «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» اعلام کرد.

به گزارش روزنامه «هافینگتون‌پست» او علاوه بر اعلام دادن رأی مخالف به «برجام»، از برنامه‌هایش برای تهیه پیش‌نویس طرحی برای اعلام جنگ با ایران، جهت جلوگیری از دستیابی این کشور به «سلاح‌های هسته‌ای» خبر داد.

او گفت قصد دارد روز ۸ سپتامبر، (۱۷ شهریور)، اولین روز بعد از بازگشایی کنگره پس از تعطیلات تابستانی طرح خود برای جنگ با ایرن را ارائه کند.

ارائه این طرح، احتمالاً قبل از آن صورت خواهد گرفت که قانون‌گذاران آمریکایی بتوانند درباره توانایی رئیس‌جمهوری آمریکا برای رفع تحریم‌ها علیه ایران رأی‌گیری کنند.

 «هستینگز» روز پنجشنبه هموار کردن جاده جنگ با ایران، «صرفنظر از نتیجه رأی کنگره درباره برجام» را برای دولت آمریکا اقدامی«کاملاً ضروری» دانست.

مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این یک طرح دیگر برای اعلان جنگ علیه ایران، در صورت تخلف تهران از مفاد «برجام» را به کمیته روابط خارجی این مجلس ارائه کرده است. (این طرح را در اینجا روی سایت مجلس نمایندگان آمریکا ببینید.»

نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال رد «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» با استناد به قانونی پیشتر تصویب شده در آن کشور هستند. اوباما گفته در صورت رد این سند رأی کنگره را به موجب اختیارات خود وتو خواهد کرد.

رأی‌گیری برای تصویب برجام در کنگره روز تا ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) انجام خواهد شد. اوباما تا هفتم ماه مهر برای وتوی این تصمیم فرصت دارد. در صورتی که کنگره بتواند دو سوم آرا را جمع‌آوری کند، می‌تواند وتوی اوباما را باطل کند.

مجلس سنای آمریکا ۱۰۰ عضو دارد که ۵۴ نفر آن جمهوری‌خواه و ۴۶ نفر آنها دموکرات هستند. اوباما برای اطمینان از دوام حکم وتوی خود و اینکه نمایندگان این مجلس نمی‌توانند «برجام» را با کسب دو سوم آرا (۶۷ رأی) رد کنند، به نظر موافق ۳۴ نماینده در این مجلس نیاز دارد. جمهوری‌خواهان در صورتی که از اتحاد کامل برای رد موافق برخوردار باشند باید ۱۳ دموکرات دیگر را با خود همراه کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا ۴۳۵ عضو دارد که ۱۸۸ نفر از آنها دموکرات و ۲۴۷ نفر دیگر جمهوری‌خواه هستند. دوام وتوی اوباما در این نهاد، به هم‌نظر بودن ۱۴۶ قانونگذار این مجلس وابسته است تا اطمینان حاصل شود آنها از دو سوم آراء (۲۹۰ رأی) برای ابطال وتو برخوردار نخواهند بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند