منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
شناسه خبر: 314877
گروه :خبر
81708545-70076379

صنعت پرورش ماهی در قفس دومین صنعت درآمدزا محسوب می شود که استان هرمزگان با وجود کیلومتر ها نوار ساحلی و مرز آبی زمینه مستعدی برای این عرصه اقتصادی است که وجود مشکلات پیش روی سرمایه گذاران فعالیت در این عرصه را نوسان رو برو کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛طرح پرورش ماهی در دنیا به صورت تحت چهار سامانه پرورش در استخرهای رو باز خاکی و پرورش در استخرهای سرپوشیده گلخانه‌ای، در تانک و یا در قفس  انجام می شود که در طرح  پرورشی در قفس ، ماهی در محیطی محصور در دریا مورد پرورش قرار می گیرد و آب به صورت طبیعی و با حرکت موج در داخل قفس جریان پیدا می کند.

 

صنعت پرورش ماهی در قف دومین صنعت درآمدزا محسوب می شود که با توجه به مزایای این روش پروش ماهی و صرفه اقتصادی در حال حاضر بیش از ۶۲ کشور جهان در زمینه پرورش آبزیان در قفس فعالیت دارند و این صنعت به تازگی در کشور ما رونق گرفته است.

 

پرورش ماهی در قفس از جهت درآمدزایی بسیار حائز اهمیت است که در حال حاضر در شهرستان های قشم، پارسیان و بندرلنگه پرورش ماهی در قفس انجام می شود از این رو می طلبد برای رونق ارزآوری در صنعت شیلات باید توجه بیشتری به پرورش ماهی در قفس شود.

 

پروروش ماهی در قفس یکی از فرصت های سرمایه گذاری در شیلات است که دست یابی به تولید انبوه ماهیان باارزش دریایی، ایجاد فرصت شغلی و  جلوگیری از صید غیرمجاز آبزیان را بهمراه دارد.

 

استان هرمزگان با وجود کیلومتر ها نوار ساحلی و مرز آبی ظرفیت بالقوه ای در پرورش ماهی در قفس دارد که این مسئله در این استان مغفول واقع شده و وجود مشکلات پیش روی سرمایه گذاران و علاقه مندان ، فعالیت در این عرصه را نوسان رو برو کرده است.

 

طرح پرورش ماهی در قفس را می توان یکی از زمینه های  موثر در اقتصاد مقاومتی می توان عنوان کرد که با تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص اقدام و عمل همت بیشتر مسئولان را برای رشد این عرصه اقتصادی می طلبد.

 

سیدپرویز محبی، مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به سهم هفت هزار تنی استان هرمزگان در پرورش ماهی در قفس اظهار کرد:مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران پرورش ماهی در قفس در راستای حل و تسریع در صدور مجوز سرمایه گذاران، بررسی مشکلات برنامه تولید سرمایه گذاران و بررسی نیاز به نهادها در دست بررسی قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند