منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۵
شناسه خبر: 243695
گروه :خبر

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اقتصاد ایران، دولت و رئیس جمهور را به دلیل ایجاد عامدانه رکود در کشور به هیچ وجه نخواهد بخشید.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع با اشاره به ادعای رئیس‌جمهور در سال 93 مبنی بر خروج از رکود و ارائه بسته ضد رکود در سال 94 از سوی دولت، گفت: بررسی بیش از دو سال گذشته عمر دولت نشان می‌دهد که اقتصاد ایران به هیچ وجه از رکود خارج نشده است.

وی با بیان اینکه دولت عمدا و با برنامه‌ریزی دست به ایجاد رکود زد تا تورم را مهار کند، ادامه داد: وقتی شما فعالیت‌های عمرانی و تولیدی را محدود کنید، طبیعتاً رکود ایجاد می‌شود و با برنامه‌ریزی دولت این اتفاق رخ داد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور در سال 93 مبنی بر عبور کشور از رکود، اظهار داشت: وقتی رئیس‌جمهور این مسئله را اعلام کرد، هیچ اقتصاددان و اندیشمند منصفی این ادعا را قبول نکرد و من نیز اقتصاددانی را نمی‌شناسم که حرف رئیس‌جمهور را تأیید کرده باشد.

سلیمانی نامه 4 وزیر کابینه به روحانی را یادآور شد و افزود: نامه 4 وزیر کاملاً شفاف، نشان داد که در دولت درباره خروج از رکود، اختلاف‌نظر جدی وجود دارد و طیفی از وزرا نیز این احساس را دارند که عده‌ای در دولت دست به آمارسازی می‌زنند.

نماینده مردم تهران در مجلس بسته جدید ضد رکود دولت را یک مُسکن خواند و اظهار داشت: از ابتدا هم معلوم بود مبلغی که بانک‌ها می‌توانند وام بدهند، محدود است و بی‌نهایت نخواهد بود و از ابتدا می‌دانستند که 100 هزار خودرو در پارکینگ‌ها باقی مانده و این برنامه را نیز برای به فروش رفتن همین خودروها پیش‌بینی کرده بودند.

وی ادامه داد: به عقیده من بعید است که فروش این 100 هزار خودرو هم باعث رونق اقتصادی در کشور شود و ذهن مردم به این سمت می‌رود که همیشه منتظر دریافت وام از سوی دولت و بانک‌ها هستند.

سلیمانی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان گفت این بسته تنها برای نجات خودروسازان تدارک دیده شده بود؟ گفت: معلوم نیست که این بسته حتی خودروسازان را نیز نجات دهد، زیرا این پول هنوز از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها تزریق نشده و معلوم نیست از بانک‌ها به خودروساز و از خودروساز به قطعه‌سازان انتقال پیدا کند و درواقع یک روند مبهم را در این زمینه شاهد هستیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه اگر این طرح با موفقیت کامل نیز اجرا شود، باز هم خاصیت مُسکنی دارد، تصریح کرد: متأسفانه دولت همه چیز را به نتیجه برجام گره زده و خود تحرک، فکر و برنامه‌ریزی مشخصی برای اقتصاد ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر اینکه می‌توان اسم این دولت را دولت رکود گذاشت، اظهار داشت: تاریخ ثبت می‌کند که اقتصاد ایران به هیچ وجه دولت یازدهم و رئیس‌جمهور فعلی را به‌دلیل اینکه عامدانه کشور را درگیر رکود کردند، نخواهد بخشید.

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: این رکود اتفاقی و براساس مشکلات عادی به‌وجود نیامد و قطعاً نام دولت رکود یک نام‌گذاری با مسمی برای دولت فعلی خواهد بود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی