منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
شناسه خبر: 263735
گروه :خبر
13920230000524_PhotoA

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: دولت همانند حفاظت از سفارت عربستان در تهران از حرمت و جان ایرانی‌ها در عربستان هم حفاظت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید مهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیام رئیس جمهور در محکومیت اعدام شیخ نمر و همچنین تأکید بر معرفی عوامل حمله به سفارت عربستان به قوه قضاییه، گفت: انتظار می‌رود از دولتی که اصلی‌ترین ویژگی و موفقیت خود را در عرصه دیپلماسی خارجی می‌داند در مسائلی همچون اعدام شیخ نمر به طور جدی‌تر ورود پیدا کند؛ شاید می‌شد تمهیداتی را برای جلوگیری از حادثه شب گذشته سفارت عربستان و موضوع اعدام شیخ نمر اندیشید.

وی افزود: تعاملات بین‌المللی ما باید به گونه‌ای شکل گیرد که تأمین منافع یک سویه نباشد و اینگونه نباشد ما صرفاً از اعتبار و منافع جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی هزینه کنیم اما منافع مردم مسلمان و شیعیان اینگونه مورد بی اعتنایی و بی‌احترامی قرار گیرند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: ما در عین حال که حادثه آتش‌سوزی سفارت عربستان در شب گذشته را محکوم می‌کنیم، انتظار داریم که دستگاه دیپلماسی به صورت فعال‌تری با معضلات و مشکلات موجود برخورد کند و اجازه ندهد شاهد هتک حرمت و شهادت زائرانمان در عربستان باشیم.

هاشمی اضافه کرد: مقامات کشورهای اسلامی بدانند که با علمای شیعه و مسلمانان جهان باید در چارچوب حقوق اسلامی و انسانی و مناسب بین طرفین برخورد داشته باشند و اینگونه رفتار و برخوردها با زکزاکی و شیخ نمر تاثیر منفی در روابط ما با آنها خواهد داشت.

وی افزود: هرچه دیپلماسی ما غیر مقتدرانه عمل کند همچون حادثه منا و موضوعات این‌چنینی طرف‌های مقابل حدود خود را رعایت نخواهند کرد و پایشان را از گلیمشان درازتر می‌کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پایان گفت: متاسفانه دیپلماسی دولت یازدهم دیپلماسی کارسازی نبوده و منافع ما آن طور که در عرصه بین‌المللی باید و شاید تأمین نشده است و روز به روز شاهد چالش‌های جدیدی بوده و هستیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است