منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۵۳
شناسه خبر: 225239
گروه :خبر
n00064533-b

اقتصاد دان هرمزگانی گفت :فاجعه منا آشکار ساخت عربستان مقابل جهان اسلام است و مذهبی جزء مذهب با روایت خود بر نمی تابد .

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مهدی میرابی اقتصاددان هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  با بیان اینکه در همه جای دنیا وقتی جمعیتی به شکل سازمان یافته در مکانی مستقر می شود یک تیم قوی برای حوادث نادر و غیر مترقبه؛ آن را پشتیبانی می کند متولیان، مجریان چنین برنامه ریزی هستند در هر کاری امنیت حرف اول و آخر را می زند، افزود: برای برگزاری یک مسابقه فوتبال در سطح استان چند یگان امنیتی و ایمنی آن را پشتیبانی می کند؛ هئیت فوتبال با نامه نگاری های خود مراکز درمان، ستاد بحران و نیروی انتظامی را برای سالم برگزار کردن مسابقه در جریان قرار می دهد و از آن ها کمک می گیرد. در یک مسابقه ی ورزشی به ویژه فوتبال ناظر بازی تا از وجود یکی دو آمبولانس در ورزشگاه باخبر نباشد دستور برگزاری مسابقه را صادر نمی کند.
وی بیان کرد : در بسیاری از کشورها به ویژه اروپای غربی وقتی جمعیت جهانگرد به اماکن فرهنگی، تاریخی و تفریح گاه ها قدم می گذارد اولین چیزی که نظر آن ها را جلب می کند، امکانات آن جایگاه ها، ایمنی، اطلاع رسانیِ دقیق و توجه به مسائل هشدار دهنده است همه ی این موارد صرفأ به خاطر ارزش گذاری به جان انسان ها هزینه می شود که برای دست زدن به هر کار کوچک و بزرگی در اولویت قرار دارد.
میرابی با بیان اینکه  چه کاری بزرگتر و خطیر تر از “برپایی مسائل حج” که  به خاطر دینی بودن و تاریخی بودن آن نه تنها برای جمیع مسلمین بلکه برای همه ی مردم دنیا در سطح جهانی مهم تلقی می شود، تصریح کرد:موضوع مهمی که گویی کشور عربستان با وجود استقبال عظیم مسلمانان از آن غافل بود و چشم های آنان فقط دینارهایی را می دید که به اعضای هر نفر پورسانت ها را در حساب ها ذخیره کنند و خدمات را از امد یا غیر امد به درجه صفر برسانند.
اقتصاددان هرمزگانی اضافه کرد : طبیعی است که همه ی رسانه ها به بی توجهی تعمدی آنان در بوجود آمدن این فاجعه مشکوک باشند هم بخاطر موضع گیری های آنی و غیر منطقی و هم بخاطر سابقه داشتن تاریخی این فاجعه. بهانه کردن این که بی نظمی و شلوغی و رعایت نکردن عده ای زائرِ آفریقایی مسبب چنین تلفاتی شده است باریاتی بیش نیست.
وی ادامه داد: مکه مکانی است عرفانی که محل اتحاد همه ی مسلمان ها با هر نوع گرایش و مذهبی است، آرزوی هر فرد مسلمان طواف خانه ی خداست برای آلوده زدایی و شستن گناهان؛ کسانی که با چنین ایده و اراده ای قدم پیش نهاده اند نسبت دادن این فاجعه به آن ها کمال بی انصافی و ناسپاسی را می رساند.
میرانی خاطر نشان کرد : اگر ستاد بحران و تیم امداد و نجات مستقر بود فاجعه ای به این عظمت رخ نمی داد؛ چنین فاجعه ای که در طول تاریخ سابقه دارد مسلمأ بی توجهی مسئولین را می رساند یک خطای انسانی نباید تلفاتی فراتر از بلای طبیعی به بار آورد آن هم در یک مکان مقدس که اهمیت آن فراتر از هر گردهمایی دیگری است.
اقتصاددان هرمزگانی افزود : اگر اهمیت، توجه و ضروری بودن مراسمات چندگانه ی خانه خدا در سطح جهانی مطرح و مهم است چرا نباید امنیت و ایمنیِ آن را در سطح جهانی تأمین کرد؟! امنیتی که دولت آل سعود بهایش راپیش از ورود از تک تک زائران دریافت کرده است و بی شک چنین ظلمی نابخشودنی است.
وی تاکید کرد :باید به لایه های زیرین و پنهانیِ دو اتفاق اخیر با دقت نگریست! این اتفاق آشکار ساخت عربستان مقابل جهان اسلام است و مذهبی جزء مذهب با روایت خود بر نمی تابد از همین رو باید اتحادیه جهان اسلام؛ اهمیتِ برخورد با چنین فاجعه انسانی را جدی بگیرد تا بار دیگر عربستان نتواند دشمنی های مذهبی خود را از این طریق علنی کند.
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند