منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
شناسه خبر: 362239
گروه :خبر
%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c1

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: بودجه دولت از شرایط خوبی برخوردار نیست و دولت تنها در مسائل جاری کشور می تواند اداره کند و برای عمران و توسعه نمی تواند رقمی را به آن اختصاص داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان هرمزگان با اشاره به کشور ایران در منطقه ای حساس و ویژه ای قرار گرفته است گفت: دور تا دور ایران را در حال جنگ است و گروه های تکفیری مانند داعش دست به فتنه و جنگ های متعددی به پا کرده اند.

وی افزود: این امنیت و آرامش که در ایران ساکن است مدیون جمهموری اسلامی ایران ، رهبر عزیزمان و تلاش نیروهای مسلح که همه مشکلات را حل و فصل می کنند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: اقتصاد چالش های بسیاری را دارد که در هر کدام از آن ها یک ظرفیت های ویژه ای دارند که بحث بیکاری یکی از چالش های است و برای همه مردم جامعه که نمی توانند به راحتی از زندگی شان حرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه نرخ بیکاری در استان هرمزگان 11/8 درصد است اما باید گفت نرخ بیکاری جوانان در کشور دو برابر است.

جهانگیری تصریح کرد: بودجه دولت از شرایط خوبی برخوردار نیست و دولت تنها در مسائل جاری کشور می تواند اداره کند و برای عمران و توسعه نمی تواند رقمی را به آن اختصاص داد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: نظام بانکی در امسال با ارائه تسهیلات بیش از 500 هزار میلیارد  تومان برای و شرکت‌ها و نهادهای عمومی و غیردولتی که می توانند با دریافت این تسهیلات در طرح های عمرانی و توسعه‌ای کشور سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود:مسئولان استانی اگر منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشور هستند کار درستی نیست و استانداران کشور با تلاش خود ، کاهش هزینه ها و صرفه جویی از محل کاریشان بتوانند منابع مالی را در اختیار عمران و توسعه قرار دهند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقتصاد کشور گفت: براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل توانسته ایم حرکت خوبی را داشته باشم و  اقتصاد ایران یکی از 200 اقتصاد موفق دنیاست.

جهانگیری با توجه به اینکه سالیان گذشته از اقتصاد دریا غافل و نادیده گرفته بودیم، اظهار کرد: با طی جلسات متعددی در توسعه زیربنایی سواحل مکران که برگزار شد و دستگاه‌های اجرایی مختلف برنامه‌هایی را برای توسعه سواحل مکران پیشنهاد دادند که این برنامه‌ها عملیاتی شود سواحل می توانند به کانون توسعه و پیشرفت تبدیل شوند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد:استان هرمزگان با توجه به عملکردهای آن در بخش واگذاری طرح های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی اقدامات خوبی صورت نگرفته است و باید توجه ویژه ای به  این موضوع داشته باشند.

وی افزود:طرح های عمرانی نیمه تمام در استان بالغ بر 700 هزار میلیارد تومان پول می خواهد و تنها راه کار اجرایی کردن این طرح ها واگذاری آنها به بخش خصوص است که با ارزیابی مدیران در همه استان ها است.

جهانگیری تاکید کرد:صادرات باید در کشور براساس این باشد که هیچ دلار و ارزی از کشور خارج نشود بلکه باید در صادرات بتوانیم ارز مورد نیاز کشور را بدست آوریم.

وی افزود: استاندار باید به صورت سر زده به گمرکات سرکشی داشته باشند و ببینند صادرات به چه صورتی انجام می گیردو و مشکلاتشان چه می باشد با توجه به اینکه الویت کاری ما در حل مشکل صادرات است و باید آن را حل نمود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: استان هرمزگان دارای پتانسیل های بالای می باشد و باید تمامی امکانات را در اختیارشان قرار داد تا در توسعه کشور کمک شایانی کند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است