منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
شناسه خبر: 249089
گروه :خبر
13940829000415_PhotoA

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبری فرمودند «فتنه خط قرمز ما است»، دولت هم باید فتنه را خط قرمز خود بداند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید‌ احمد خاتمی شامگاه سه‌شنبه در جمع مردم این شهرستان با اشاره به نشانه‌های شیعه اظهار داشت: شیعه پنج نشانه دارد از جمله این موارد شیعه اهل نماز‌های واجب و نماز‌های مستحب است و 51 رکعت نماز در شبانه‌روز می‌خواند که در این زمینه نماز‌های واجب دیدار روحی و نمازهای مستحبی دیدار خصوصی شیعه با خداوند است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به طور پیوسته خطر نفوذ را بیان می‌کند، عنوان کرد: یک بعد آن نفوذ فرهنگی است و بعد دیگر آن غارت دین است و برخی از شبکه‌های فارسی می‌خواهند، موقعیت یک نسل را تغییر دهند و فرهنگ زندگی خانوادگی یک نسل را دگرگون سازند.

خاتمی خاطرنشان کرد: در دوره دوم خرداد منحرفانی که با مقدسات دینی بازی کردند، آن‌ها در واقع جدول دشمن را تکمیل می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نخستین زمان بیعت با سالار شهیدان در عرصه پاسداری از دین است، تصریح کرد: کسانی که فکر می‌کنند فضا برای غارت مقدسات دینی باز شده است که بار دیگر پیامبر (ص) را خشونت‌طلب بخوانند، این افراد کور خوانده‌اند، زیرا فضا برای غارت دین باز نیست و نخواهد بود و همچنین فضا برای اهانت به مقدسات دینی باز نیست مگر خانواده شهدا و امت حزب‌الله مرده‌اند که برخی از افراد هر هذیانی را در مکان‌های مختلف بگویند.

وی با بیان اینکه ما بیعت با سالار شهیدان داریم و دین خود را به آن‌ها ادا می‌کنیم، اظهار داشت: برخی از افراد با دین و احساسات مردم بازی می‌کنند، ما در این زمینه روشنگری، افشاگری و ایستادگی می‌کنیم و در برابر انحراف‌ها می‌ایستیم.

خاتمی با اشاره به اینکه دین فرهنگ بصیرت و عاشورائیان کانون بصیرت بوده‌اند، عنوان کرد: امروزه رهروان شیطان همان یزیدیان هستند و این یعنی بصیرت و این فرهنگ مال امروز نیست و ما باید دشمن را بشناسیم که این دشمن همان شمر زمانه است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر دشمنی آمریکا با ملت ایران مدام تأکید دارند و اینکه ما با آمریکا مذاکره نداریم، افزود: این تأکید رهبری بیانگر دو مطلب است، از جمله اینکه برخی از افراد در کشور به دنبال مذاکره با آمریکا هستند و دیگری اینکه چرا می‌‌خواهیم با آمریکا مذاکره کنیم و رابطه داشته باشیم که امام خمینی(ره) فرمودند «آمریکا شیطان بزرگ است» و این شیطنت آمریکا روز به روز بیشتر شده است و در یمن آل‌سعود جنایتکار و آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کند.

خاتمی ادامه داد: در بحرین آل‌خلیفه جنایت و آمریکا حمایت می‌کند، داعش را چه کسانی پرورش دادند، جنایتکاران سوریه و عراق را چه کسانی پرورش داده‌اند، همه می‌دانند که این گروهای جنایتکار دست‌پرورده آمریکا هستند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری بیان داشت: مقام معظم رهبری شعار همدلی و همزبانی را برای این سال انتخاب کردند و بحث عاشورا در راستای همدلی و همزبانی است.

وی تصریح کرد: همدلی بر پایه ولایتمداری و در حول محور ولایت شکل می‌گیرد و دولت و ملت پیرامون این محور به وحدت می‌رسند که این امر باید در عمل شکل گیرد، زیرا در شعار به جایی نمی‌رسد و در مسیری که ولایت تعیین می‌کند باید حرکت کنیم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: موضع ما ولایت است و از دولت حمایت می‌کنیم، زیرا رهبری حمایت می‌کند، انتظار ما از دولت این است که خطوطی را که رهبری مشخص کرده است را دنبال کند.

خاتمی ابراز داشت: مقام معظم رهبری فرمودند «فتنه خط قرمز ما است»، دولت هم باید فتنه را خط قرمز خود بداند.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: «جریان متدین را کنار نگذارید» این از جمله بیانات صریح ایشان است و می‌فرمایند به متدینان تندرو نگویید، دردمندان دینی را افراطی ندانید، بلکه افراطی آمریکا و فتنه‌گران هستند.

خاتمی با بیان اینکه آمریکا و منافقین از فتنه‌گران حمایت کردند و آن‌ها نیز افراطی هستند، گفت: بچه‌های مذهبی، جبهه‌ای، جانبازان و خانواده‌های شهدا که بر اساس درک دینی حرف می‌زنند، نباید به آن‌ها افراطی گفت.

وی با بیان اینکه مسئله برجام یک یا دو سال کشور را به خود مشغول کرده است، افزود: برخی از افراد موافقان برجام را دلسوز و مخالفان آن را اسرائیلی می‌نامند که این افراطی‌گری است و آن‌ها که متدینان افراطی می‌گویند، جدول آمریکا را پر می‌کنند.

خاتمی با بیان اینکه فرهنگ عاشورا، فرهنگ همدلی و همزبانی است، گفت: همدلی و همزبانی در محور ولایت شکل می‌گیرد و دولت و گروه‌های مختلف سیاسی داخل نظام بارها اعلام کرده‌اند که ما همراه هستیم که امیدواریم چنین باشد.

وی بیان داشت: شیعه اهل خاکساری در برابر خداوند است و افتخار می‌کند که پیشانی را در برابر خداوند بر روی زمین می‌گذارد و شیعه در نمازش بسم‌الله را با صدای بلند می‌گوید.

خاتمی با اشاره به اینکه شیعه اهل زیارت اربعین است، افزود: زیارت اربعین دو تفسیر دارد که یکی از آن‌ها راهپیمایی به سوی کربلا است که افراد تلاش می‌کنند، پیاده به زیارت بروند و تفسیر دیگر شیعه از روز اربعین، قرائت زیارت اربعین است که این زیارت متن حسین‌شناسی است به ویژه زیارت‌هایی که از ائمه رسیده از جمله این موارد زیارت عاشورا و اربعین است.

وی با بیان اینکه زیارت اربعین یک رمز است، ابراز داشت: این زیارت رمز احیای فرهنگ عاشورا است و در زیارت اربعین تأکید شده است تا دوباره فرهنگ عاشورا را یادآوری کنید و کربلا یعنی احیای فرهنگ فداکاری در راه دین است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: فرهنگ عاشورا مایه حیات، عزت و سربلندی است و فرهنگ فداکاری در راه دین و پاسداری از دین است و این حاشیه غیر از دین نیست، زیرا انسان با دین زنده است و حیات انسانی به ما می‌دهد تا راه درست زندگی را پیدا کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر