منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۷
شناسه خبر: 177029
گروه :خبر
13931227000370_PhotoA

رئیس‌جمهور گفت: دولت باید حفظ جنگل و محیط‌زیست را به مردم واگذار کند و خود نظارت کلی بر آن داشته باشد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جلسه هیأت وزیران امروز چهارشنبه به ریاست حسن روحانی تشکیل جلسه داد و اعضای دولت در خصوص مهم‌ترین مسائل جاری کشور با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسه، گزارش استاندار ایلام از شاخص‌های کلان اقتصادی، زیربنایی، اجتماعی و فرهنگی استان مشتمل بر اولویت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، اهم پروژه‌ها و چالش‌های استان و همچنین اقدامات انجام شده درباره طرح‌های تعهد شده در سفر ریاست جمهوری به استان ایلام و پیشرفت آنها، به هیأت وزیران ارایه شد.

رئیس‌‌جمهور ضمن تشکر از استاندار و مقامات اجرایی استان ایلام، اهالی این استان مرزی را مردمی فعال، دلاور، فداکار در دوران دفاع مقدس و مرزبانانی خوب در طول تاریخ خواند.

روحانی با اشاره به اقدامات خوبی که در جهت مهار آسیب‌ها به جنگل‌های بلوط در ایلام انجام شده، گفت: جنگل‌هایی که مورد تردد مردم بوده، بهتر محافظت شده است؛ بنابراین دولت باید حفظ جنگل و محیط‌زیست را به مردم واگذار کند و خود نظارت کلی بر آن داشته باشد.

وی همچنین بر پیگیری طرح احیای 50 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در ایلام تأکید و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه اقتصادی استان باشیم.

در ادامه جلسه نیز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز گزارشی در خصوص «قانون بودجه سال 1394 کل کشور» به هیأت وزیران ارائه کرد.

همچنین تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

هیأت وزیران موافقتنامه همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پرتغال در حوزه‌های زبان، آموزش، فرهنگ، ورزش، جوانان، گردشگری و رسانه‌های جمعی مشتمل بر یک مقدمه و (27) ماده را به تصویب رساند.

تأمین شرایط تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق توسط بانک مرکزی، از دیگر مصوبات این جلسه بود. براساس این مصوبه در مواردی که قرارداد خرید برق بین تولیدکنندگان بخش خصوصی برق و وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه به صورت ریالی منعقد شود، به منظور باز پرداخت تسهیلات ارزی دریافتی این تولیدکنندگان از منابع صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یاد شده طبق جدول بازپرداخت ارزی تسهیلات مذکور، شرایط لازم را برای تبدیل ریال به ارز با نرخ رسمی (مبادله‌ای) مورد معامله فراهم کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است