منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
شناسه خبر: 350926
گروه :خبر
زنان

یک کارشناس امور زنان با اشاره به لزوم حمایت از مادران شاغل گفت: دولت باید از مادران شاغل حمایت کند و آن ها را برای ایفای نقش های اجتماعی و وظایف مادری و همسری یاری کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه حامی زاده در گفت و گو با خبرنگار سور یاس ؛ حمایت از مادران شاغل را گامی مثبت در افزایش جمعیت و باروری دانست و گفت: دولت باید با حمایت از مادران شاغل به افزایش جمعیت کمک کند .

وی افزود: زن ایرانی امروزه این توان را در خود احساس می کند که علاوه بر ایفای نقش مادری و همسری در بیرون از خانه نیز به ایفای نقش های اجتماعی بپردازد و در خانه و خانواده به ایفای نقش مادری پراخته شود و مدیریت خانه و فرزند را به عهده بگیرد.

این فعال اجتماعی تأکید کرد: اگر از زنان شاغل به لحاظ اجتماعی به خوبی حمایت شود نسبت به تولد فرزند بی تمایل نمی شوند و دولت باید از مادران شاغل حمایت کافی را داشته باشد تا آنها نگران بعد از مرخصی زایمان نباشند و آنها را برای ایفای نقش های اجتماعی و وظایف مادری و همسری یاری کند.

حامی‌زاده گفت: دولت موظف هست شرایط مطلوب رفاه و امنیت را برای خانواده فراهم کند تا سنگینی این وظیفه تا حدودی از خانواده‌ها برداشته شود در بحث معیشت فرزندان و از نظر شرایط اقتصادی، آموزشی و پرورشی را برای خانواده‌های ایرانی بهبود ببخشد تا تک فرزندی و خانواده‌های کوچک شکل نگیرد که متاسفانه در حال حاضر در جامعه شاهد آن هستیم که خانواده‌های 3 نفره زیاد داریم .

این کارشناس مسائل زنان اظهار داشت: اگر با برنامه ریزی صحیح ، بودجه‌های کلانی را که صرف مخارج بیهوده می شود صرف سرمایه گذاری در کارهای تولیدی ، بهداشتی و آموزشی به کار گرفته شود با همین امکانات موجود در جامعه نه بیشتر از آن بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه حل خواهند شد.

وی اظهار داشت: با شعا ر و تبلیغات ما افزایش جمعیتی در جامعه نخواهیم داشت ، مقام معظم رهبری مسئله کثرت جمعیت را به عنوان یک مسئله ضروری مطرح فرمودند و فرمودند : من معتقدم که کشور ما با امکاناتی که داریم می تواند صد وپنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد و ما باید در سیاست تحدید نسل تجدید نظر کنیم .

این فعال اجتماعی و پژوهشگر مسائل اجتماعی تاکید کرد: سیاست گذاران حوزه زنان و خانواده باید تلاش کنند برای اتخاذ تدابیری برای تشویق زوج های جوان برای فرزند آوری و باید عواملی که باعث بی تمایلی زوج های جوان و به ویژه زنان به فرزند آوری شده برای حل آن فکری شود .

 

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است