منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۷
شناسه خبر: 221545
گروه :خبر
بازار-ارز-و-سکه

مدرس دانشگاه های شهرستان حاجی آباد با بیان اینکه متاسفانه مسئولین کشوری علی رغم شعار اقتصاد مقاومتی خود به سمت اقتصاد لیبرالیستی در حرکت هستند افزود:مسئولین این دو ساختار اقتصادی را به خوبی نمی شناسند و محافظه کارانه عمل می کنند.

محمد میرزاده مدرس دانشگاه های حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز از حاجی اباد ، اظهار کرد: بدیهی است روی اقتصاد مقاومتی که سیاست های کلی آن توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است خیلی اقتصادانان کشور تامل نکرده اند و فقط شعارش را در کشور مطرح می کنند ، این عدم وقت گذاری اقتصادانان برای تشریح و بومی سازی موجب شده است دستگاه اجرایی باشک و تردید به آن نگاه کند و از اقتصاد لیبرالیستی و اقتصاد های عاریتی دیگر استفاده کند.

 
میرزاده در ادامه افزود: اقتصاد و ساختارها در کشورهای غربی و کمونیستی کارهای زیادی در موردشان انجام شده و در هر بخش آنها نتیجه مشخص است متاسفانه مسئولین بدلیل جابجایی سیاسی که در کشور انجام می شود بدنبال برنامه ریزی طولانی مدت نیستند که در دراز مدت نتیجه می دهد بیشتر به سمت سویی می رومند که نتیجه کارشان به سرعت مشخص شود و تبلیغات روی آن انجام دهند و برایشان اهمیت ندارد که نتیجه ناپیدار و بی ثبات باشد.

 
وی در ادامه بیان داشت: اگر قرار باشد مسئولین بدنبال پیاده کردن سیاستهای اقتصادی عاریتی و اکتسابی از نظام های شکست خورده باشند و سیاستهای اقتصاد مقاومتی را فقط در حد شعار و همایش اجرا کنند کشور به سرعت سمت لیبرالیستی شدن می رود.

 
میرزاده تصریح کرد: باید مسئولین اجرایی و به خصوص ریاست محترم جمهور جمهوری اسلامی ایران با تشکیل ستادی قوی سیاستهای اقتصاد مقاومتی را برای تک تک بخشهای کشور بومی سازی کند هر چند این ستاد تشکیل شده است اما من فکر می کنم چون این کار مستلزم زمان هزینه و نیروی انسانی متخصص است و باید با دقت زیادی انجام شود این ستاد موفق نباشد.

 
وی در ادامه گفت: بهترین راهکار این است که این ستاد پس از مطالعه از هربخش به سرعت سیاست ها را پیاده کند و در عمل آن بخش با همان سیاست شروع بکار کند این سیستم اقتصادی تا در عمل بکار گیری نشود روی کاغذ نقاط ضعف و قوتش مشخص نمی شود ایرادات آن برطرف نمی شود و خلائهای آن باقی می مانند.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند