منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 312237
گروه :خبر
IMG_4497

امام جمعه رودان با بیان اینکه در اسلام کار و کارگر دارای شرافت است، اظهار کرد: رابطه کارگر و کارفرما باید یک رابطه صمیمی و همدلی باشد و دولت باید تقسیم کننده رابطه کارگر با کارفرما، براساس عزت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) درباره کسی که از تقوا دوری کند، گفت: هر کسی از تقوا و خداوند فاصله بگیرد به 3 شکل مبتلا می شود، مشکل اول اینکه در دام شهوات و لذاتها قرار می گیرد و خوی حیوانیت پیدا می کند.

 

وی اظهار کرد: اگر انسان دین و تقوا را کنار گذاشت، برای پول و رسیدن به پست و مقام همه چیز را زیر پا می گذارند و آبروی همدیگر را از بین می برند با اینکه می دانند حقیقت نیست، اما بعضی نسبت به میز و صندلی معتاد هستند.

 

تاج زاد افزود: مشکل دوم کنار گذاشتن دین و تقوا، گرفتار شدن در باتلاق گناه است و مشکل سوم، مورد مواخذه قرار می گیرد و اگر 4 صباحی در این دنیا به یک مقام و مالی رسیدیم چه خوب و چه بد، فردای قیامت باید حساب پس دهیم.

 

امام جمعه رودان در ادامه با اشاره به دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، تصریح کرد: این نام زیبا بر تارک این خلیج می درخشد و هیچ کس، هیچ غلطی نمی تواند بکند، و این کلام همه ماست و همین بوده و خواهد بود.

 

حجت الاسلام تاج زاد همچنین با اشاره سالروز آغاز عملیات بیت المقدس، گفت: ان شاالله روح شهدای این عملیات با شهدای کربلا محشور شود.

 

وی با اشاره به شکست آمریکا در ویتنام در سال 1975 میلادی، اضافه کرد: آمریکا هیچ واهمه ای از کشتن و کشتار چه کودک و چه جوان ندارد، و برای رسیدن به مقاصدشان، چه با برجام و چه با جنگ به میدان می آیند و این خصیصه آمریکایی ها را رهبر انقلاب در جلسات متعدد به دولتمردان تذکر دادند.

 

تاج زاد ادامه داد: آمریکاییها در روز روشن 2 میلیارد دلار پول ما را می دزدند، و خود آنان به خاطر جنایاتی که انجام دادند قانون اینکه خانواده و فرد نمی تواند از یک کشور شکایت کند و این قانون را به نفع خودشان تصویب می کنند، اما الآن علیه قانون خودشان، علیه کشور ما حکم صادر می کنند، و با رفتارشان به حقوق بشریت اهانت می کنند.

 

امام جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به 11 اردیبهشت روز جهانی کاروکارگر، گفت: این روز را به کارگران سخت کوش و زحمتکش، صمیمانه و متواضعانه تبریک می گوییم و از زحمات مخلصانه کارگران چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب و چه در عرصه اقتصادی که برای پیشرفت کشور کار و تلاش می کنند تشکر می کنیم.

 

وی با بیان اینکه در اسلام کار و کارگر دارای شرافت است، اظهار کرد: رابطه کارگر و کارفرما باید یک رابطه صمیمی و همدلی باشد و دولت باید تقسیم کننده رابطه کارگر با کارفرما، براساس عزت باشد.

 

حجت الاسلام تاج زاد افزود: وظیفه دولت و متصدیان امر اینست که حق مشروع و اسلامی این قشر زحمتکش را آن جوری که هست رعایت کنند، چرا که کار اصلی تولید کشور روی دوش کارگران است.

 

امام جمعه رودان ادامه داد: ظلم است که 1000 نفر در یک استان  به دلایلی بیکار شوند، مسئولین باید پی گیری حق کارگران باشند.

 

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی که مدنظر رهبر انقلاب است باید حاصل شود و از وابستگی به دیگران نجات پیدا کنیم، و باید کیفیت کالای داخلی را بالا ببریم و در این زمینه از لحاظ ذهنی و استعداد مشکلی نداریم، بطوریکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران می فرمایند:جوانی که موشک می سازد با برد 2هزار کیلومتر و با خطای 10متر هدف را می زند، می تواند کیفیت کالای داخلی را بالا ببرد، و بایدکارگران و کسانیکه متصدی کاروکارگر و شرکتها هستند در این زمینه کار کنند.

 

تاج زاد همچنین گفت: مشکل دیگر کشور ما اصلاح فرهنگ جامعه است و ما هنوز قبول نکردیم که کالای داخلی مصرف کنیم، چرا این فرهنگ امروز در جامعه ما جا نمی افتد، و اگر بخواهیم مشکل رکود، بیکاری و تولید را در کشور حل کنیم، باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم.

 

امام جمعه رودان با بیان اینکه چرا خرمای شهرستان رودان باید از بین برود و یا با قیمت پایین عرضه شود، اظهار کرد: در سالی که به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده، انتظار می رود در این زمینه آن طوری که به سود کشاورز است اقدام شود.

 

وی با اشاره به 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم و روز عقیدتی در سپاه و بسیج، افزود: اغلب شما یک روز تحت تربیت یک معلمی قرار گرفته اید و این جایگاه رفیع معلم را می رساند، یعنی سایه معلم بالای سر همه ما بوده و هست، لذا معلم با تعلیم و با نشر علم، انسان ها را به سوی کرامت و شرافت می رساند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی