منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
شناسه خبر: 367085
گروه :خبر
photo_2016-06-17_15-15-50

امام جمعه کیش گفت: اینکه در انتخابات آمریکا چه کسی بر رأس کار قرار می گیرد در دشمنی آمریکا نسبت به ما تغییر حاصل نمی شود باید بدانیم که اعتماد به آمریکا یک اشتباه تاریخی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازکیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته جزیره کیش با اشاره به اینکه انتخابات آمریکا یک فرصت طلایی و تاریخی برای افشای جنایت ها و افتضاحات تاریخی آمریکایی از تریبون های تبلیغاتی خودشان بود گفت: با انتخابات آمریکا یک فرصت تاریخی و طلایی پیش آمد تا آمریکاییها جنایت ها و افتضاحات تاریخی خود را از زبان خودشان و با تریبون تبلیغاتی خودشان به دنیا نشان دهند.

وی افزود: کشوری که ادعا می کرد مهد قانون، آزادی، ارزش ها و در دنیا شماره یک است نشان داد که از درون توخالی است.

خطیب جمعه کیش ادامه داد: اینکه در آمریکا چه کسی بر مسند قدرت می نشیند یا چه کسی شکست می خورد درر سیاست هایی آمریکایی ها و دشمنی آن ها نسبت به ما تغییر حاصل نخواهد شد و آن ها همچنان به دشمنی با ما ادامه خواهند شاید تنها تاکتیک ها و روش های این دشمنی عوض شود.

وی تاکید کرد: ما آن ها را همواره بد عهد و ظالم می دانیم و اگاه هستیم که آن ها از خیانت و بدعهدی خود دست برنخواهند داشت.

علیدادی با بیان اینکه اعتماد به آمریکائیها اشتباه تاریخی است اظهار کرد: در تاریخ هم دولتمردان هروقت به آمریکاییها اعتماد کردند از پشت خنجر خوردند ماباید با اتکا به توان داخلی و جوان های ارشمند و تحصیل کرده دست به دست هم داده و به فضل خداوند کارها را پیش ببریم.

وی همچنین با اشاره به لزوم مطالعه اسناد جاسوسی آمریکا توسط دانش آموزان و دانشجویان تصریح کرد: فرزندان ایران اسلامی و به خصوص نسل جوان باید بدانند که این افراد چه ظلم ها و جنایت هایی علیه ملت و کشور ما مرتکب شدند و با درست کردن لانه جاسوسی در ایران هر روز علیه ما نقشه های رنگارنگ می کشیدند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: به حق که انقلاب دوم نام درستی است که بر این روز نهاده اند و با این انقلاب بقایای آمریکایی ها نیز از کشور برچیده شد.

خطیب جمعه کیش با گرامی داشت سالروز تدوین قانون اساسی توسط دولتمردانن جمهوری اسلامی گفت: تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس خبرگان نوشته شده است بی تردید یکی از مترقی ترین قوانین اساسی دنیاست زیرا هم توسط عالمان فهیم، دانشمند و برجسته ای نوشته شده است و هم درتدوین آن از تجربیات قوانین اساسی دنیا بهره گرفته شده است.

تدوین بند بند قانون اساسی تحت لوای اسلام ناب محمدی که دینی جامع و پیشرو در میان ادیان جهانی است از دیگر ویژگی های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به گفته امام جمعه کیش است که قانون اساسی را قانونی مترقی، بزرگ و قابل دفاع می کند.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش با اشاره به شعار سال” اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” اظهار کرد: امید است دولتمردان با توجه به این شعار به خصوص بخش دوم” اقدام و عمل” در پایان وقت دولت گزارش مناسبی از اقدامات صورت گرفته را به مردم ارائه دهند.

امام جمعه کیش با اشاره به اینکه تحقیر منتقدان حکیمانه نیست تاکید کرد: ممکن است برخی از منتقدان به عملکردهای دولت نقد داشته باشند پس حکیمانه نیست که منتقدان مورد تحقیر قرار گیرند بلکه باید اجازه بدهیم خودمان و عملکردهایمان مورد نقد های سازنده قرار بگیرند واز انتقادهای سازنده استقبال کنیم.

وی با گرامی داشت روز کتاب و کتابخوانی و با اظهار تاسف از پایین بودن سرانه مطالعه در کشور افزود: باید مسئولان فرهنگی ، مراکز فرهنگی و افراد تحصیل کرده راهکاری برای افزایش سرانه مطالعه در کشور بیابند و باید با توجه به کتاب و کتابخوانی این روز را گرامی داشته و بر آن ارج نهاد.

حجت الاسلام علیدادی بر اهمیت توجه به کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در جزیره کیش نیز تاکید کرد و از مسئولان فرهنگی و مردم خواست تا در این مسیر گام های مثبتی بردارند.

وی با تسلیت رحلت عالم برجسته جهان اسلام علامه طباطبایی صاحب تفسیر بزرگ المیزان وی را شخصیتی عالم، مفسر، برجسته و فیلسوف خواند.

امام جمعه کیش همچنین با اشاره به تاریخ صدر اسلام ووقایعی که در زمان پیامبراکرم(ص) تا شهادت سرور و سالار شهیدان در کربلا به وقوع پیوست اظهار کرد: اینکه گفته می شود هرماهی محرم و هر سرزمینی کربلاست بی دلیل نیست و فتنه هایی که در سال 88 در کشور به وجود آمد و برخی مردان اسلام را گرفتار گرد و غبار های فتنه کرد که نمی دانستند از کدام گروه باید حمایت کنند نشان می دهد که فتنه گاه آنچنان مسلمانان را زمینگیر می کند که در مقابل دشمنان و حوادث گمراه شده یا سکوت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر خون گرم اباعبدالله (ع) در تاریخ نبود بی تردید وضعیت ناگواری بر جهان اسلام حاکم می شد خاطر نشان کرد: فتنه های تاریخی از صدر اسلام تا کنون وجود داشته و باید مراقب نفوذ باشیم در صدر اسلام اموی ها نفوذ کرده و تاریخ کربلا را رقم زند باید آگاه باشیم که نفوذی ها شعار موافق سرداده، با ظاهر و عناوین انقلابی و مقدس کار می کنند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن و مسئولان در مصلی بزرگ کیش برگزار شد.

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد