منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
شناسه خبر: 364927
گروه :خبر
photo_2016-11-01_09-30-45

شاعر کودک لارستانی با اشاره به اینکه دوست دارم در آینده هم شعر بگویم و چاپ کنم ؛افزود: دوست دارم در آینده کتاب بنویسم و به بچه هایی که پول ندارند کتاب بخرند هدیه بدهم و همچین میخواهم شعر بگویم تا خواننده ها بخوانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ تینا قوامی و متولد 19 دیماه 1387 در لارستان می باشد و 8 سال دارد و سرودن شعر را از سن 6 سالگی شروع کرده است مادر تینا 29 ساله فوق دیپلم بهداشت و مربی بهداشت مدارس است و پدر این کودک شاعر ، 37 ساله و فوق لیسانس مدیریت و مدیر عامل تعاونی مسکن است  و دو فرزند به نام های تینا و آنا که این دو کودک به ترتیب 8 ساله و 7 ساله دارند که تینا در مقطع دوم ابتدایی تحصیل می کند و آنا در مقطع اول ابتدایی مشغول به تحصیل است .

تینا یکی از کودکان شاعر لارستانی است که توانسته است خیلی خوب شعر بگویید همین باعث شد تا به سراغش برویم و با او به گفتگو بنشینیم.

تینا قوامی شاعر کودک لارستانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: کلاس دوم دبستان هستم و دو سال است که شعر می گوییم ولی شعرهایم را یادداشت نکرده ام.

وی در ادامه بیان کرد: من عاشق شعر و آهنگ هستم و دلم میخواهد مثل عمه ام و مادربزرگم شعر بگویم و مامانم تعریف می کند که از وقتی بچه بودم شعر میگفتم و مادرم برایم شعرهایم را یادداشت کرده است ولی الان گمشان کرده ام.

این شاعر 8 ساله لارستانی با بیان اینکه دوست دارم در آینده دامپزشک شوم ؛ افزود: دوست دارم در آینده دامپزشک بشوم چون عاشق حیوانات هستم آنها خیلی ناز و مهربان هستند همیشه به گربه های پایین خانه مان غذا می دهم.

تینا قوامی با اشاره به اینکه دوست دارم در آینده هم شعر بگویم و مثل عمه ام کتاب چاپ کنم ؛ خاطر نشان کرد: دوست دارم در آینده کتاب بنویسم و به بچه هایی که پول ندارند کتاب بخرند هدیه بدهم و همچین میخواهم شعر بگویم تا خواننده ها بخوانند.
رزینه خوشه چین مادر تینا قوامی شاعر 8 ساله لارستانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده ؛ افزود: از زمان بارداری خودم به مطالعه ی کتاب های مختلفی از جمله شعر و داستان کردم و گاهی دیکلمه های بزرگان را گوش می کردم.

وی با بیان اینکه بعد از تولد تینا بسیار با صدای موزیک و خواندن شعرهای من آرام می شد، تصریح کرد: تینا دو سالی است که شعرهایی میگوید و در ابتدا توجه نمی کردیم ولی کم کم متوجه ی علاقه و استعداد تینا شدیم و تینا به نوشتن و املا و خواندن درس فارسی خیلی علاقه دارد و با کتاب خیلی دوست است.

مادر تینا بیان کرد: با خواندن هر چه بیشتر کتاب برایش فضای آموزشی را ایجاد کردیم و با قرار گرفتن در کنار عمه اش و الگو قرار دادن ایشان سعی بیشتری در این رابطه کرد که کلمات را موزون ادا کند.

مادر شاعر 8 ساله لارستانی با اشاره به اینکه من و پدرش همیشه با جان و دل به شعرهای تینا گوش می دهیم ؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم در آینده تینا را در انجمن های ادبی و یا کلاس های آموزشی عروض و قافیه وارد کنیم تا به شکل صحیح آموزش های لازم را ببیند.

وی اظهار کرد: تینا شاعر زاده است که استعداد و هنرش را باید با علم تلفیق کند و بتواند باعث افتخار من و پدرش و کل اعضای خانواده که تقریبا همه هنر دوست و شعر دوست هستند بشود.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت