منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱
شناسه خبر: 244672
گروه :خبر
13940901000192_PhotoA

۳۲ میلیون آرژانتینی امروز برای تعیین جانشین «کریستینا فرناندز» رئیس‌جمهور فعلی این کشور به پای صندوق‌های رأی خواهند رفت؛ این اولین بار است که انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین به دور دوم کشیده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، 32 میلیون نفر از مردم آرژانتین امروز برای تعیین جانشین «کریستینا فرناندز» رئیس‌جمهور فعلی این کشور به پای صندوق‌های رأی خواهند رفت؛ این اولین باری است که انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین به دور دوم کشیده شده است.

نتایج ابتدایی این انتخابات در ساعت  19:30 و نتایج نهایی نیز در ساعت 22:30 به وقت محلی اعلام خواهد شد و رئیس‌جمهور آینده آرژانتین در روز 10 دسامبر (19 آذر) سکان کشور را به دست می‌گیرد.

بر اساس اعلام مسئولان انتخاباتی آرژانتین 94 هزار 979 میز در 13 هزار 500 حوزه انتخاباتی برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور تعبیه شده است و حدود 96 هزار نیروی نظامی و امنیتی از این میزها حفاظت خواهند کرد.

شرکت در روند رأی‌گیری در آرژانتین برای تمامی افراد بین 18 تا 69 سال اجباری و برای نوجوانان 16 و 17 ساله و همچنین افراد بالای 70 سال اختیاری می‌باشد.

در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین 60 ناظر بین‌المللی حضور داشتند اما در دور دوم تنها گروه کوچکی از ناظران ونزوئلایی، پرویی، اکوادوری و چند کشور منطقه‌ای دیگر حضور خواهند داشت.

انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین تنها یک انتخابات ساده نیست و مردم این کشور شیوه حکومتی آرژانتین در سال‌های آینده را مشخص خواهند کرد؛ آرژانتینی‌ها امروز تصمیم خواهند گرفت که آیا آرژانتین به روند پیشرفت خود براساس اصول «کرشنریسم» ادامه دهد یا به سیاست‌های نئولیبرالیسمی روی آورد.

مردم آرژانتین در 25 اکتبر (3 آبان) برای تعیین جانشین «کریستینا فرناندز» رئیس‌جمهور فعلی این کشور به پای صندوق‌های رأی رفتند؛ براساس نتایج به دست آمده از این انتخابات که لقب حفاظت‌شده‌ترین انتخابات تاریخ آرژانتین را نیز یدک می‌کشد، هیچ یک از کاندیداها موفق به کسب حداقل آراء مورد نیاز برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین نشد و این انتخابات به دور دوم کشیده شد.

در دور اول این انتخابات «دنیل سیولی» کاندیدای حزب حاکم «جبهه برای پیروزی»  با کسب 37 درصد آراء در رده اول و «مائوریسیو ماکری» کاندیدای اپوزیسیون با کسب 35 درصد آراء در رده دوم ایستاد.

تحلیلگران سیاسی معتقدند با توجه به اینکه هیچ یک از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در دور اول این انتخابات موفق به کسب آراء مورد نیاز نشدند، سرنوشت این انتخابات در دور دوم به دست کسانی مشخص خواهد شد که در دور اول به «ماکری» یا «سیولی» رأی نداده‌اند.

معرفی مختصر کاندیدای دور دوم انتخابات آرژانتین

مائوریسیو ماکری

 «مائوریسیو ماکری» کاندیدای اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین در 8 فوریه 1959 (20 بهمن 1337) در «تاندیل» یکی از شهرهای استان «بوینوس آیرس» به دنیا آمد.

«مائوریسیو» که فرزند «فرانکو ماکری» صاحب یکی از گروه‌های اقتصادی مهم آرژانتین می‌باشد، به عنوان مهندس عمران از دانشگاه «کاتولیکا» آرژانتین فارغ التحصیل شد.

وی در حال حاضر فرماندار شهر خودمختار «بوینوس آیرس» است اما در این سمت به موفقیت قابل ذکری دست نیافته و همگان او را با سیاست موهوم ساخت مسکن و بدهی عمومی سرسام آور می‌شناسند.

«ماکری» به هیچ عنوان با سیاست‌های ترقی‌جویانه‌ای که توسط «نستور کرشنر» رئیس جمهور سابق آرژانتین آغاز شد و سپس به دست «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور فعلی این کشور ادامه پیدا کرد، موافق نیست؛ وی از طرفداران سرسخت سیاست‌های نئولیبرالیسمی همچون کاهش مخارج عمومی، کاهش نقش دولت در اقتصاد و توقف سیاست توزیع ثروت می‌باشد.

در سال 2011 نیز سایت «ویکی لیکس» فاش کرد که «ماکری» از سفارت آمریکا در آرژانتین خواسته است که از دولت «فرناندز» به شدت انتقاد کند تا وی بتواند در انتخابات ریاست جمهوری همان سال آراء بیشتری به دست آورد.

دنیل سیولی

«دنیل سیولی» کاندیدای حزب حاکم «جبهه برای پیروزی» در انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین از سال 2007 به عنوان فرماندار استان «بوینوس آیرس» به فعالیت مشغول است.

وی در سال 2011 با کسب مجدد 55 درصد آراء مردمی در سمت خود ابقا شد و تا 10 دسامبر 2015 (19 اذر 1394) نیز در این سمت باقی خواهد ماند.

«سیولی» یکی از طرفداران وفادار سیاست‌های ترقی‌جویانه «نستور کرشنر» و «کریستینا فرناندز» محسوب می‌شود؛ وی در دوران فرمانداری خود در استان «بوئنوس آیرس» اصلاحات عمیقی را در راستای بهبود وضعیت استان ایجاد کرد که تصویب قانون حق مسکن برای تمامی شهروندان، اصلاحات ساختاری در زمینه امنیت شهروندی و بهبود وضعیت بیمارستان‌ها مهمترین اقدامات وی محسوب می‌شوند.

«کارلوس زانینی» کاندیدای معاونت ریاست جمهوری آرژانتین از سوی حزب حاکم نیز در عالم سیاست سابقه طولانی دارد؛ وی مدت‌ها در استان «سانتا کروز» در جنوب آرژانتین به عنوان رئیس دادگاه عالی این استان به فعالیت مشغول بوده و در طول دوران ریاست جمهوری «فرناندز» نیز همواره وی را یاری کرده است.

توسعه اجتماعی و انسانی، توسعه اقتصادی و تولیدی، توسعه دموکراسی، توسعه پایدار، توسعه منطقه‌ای و جهانی، توسعه مرکزی از جمله مهمترین اولویت‌های کاری «سیولی» هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است