منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
شناسه خبر: 183103
گروه :خبر
13931212000636_PhotoA

نشست معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای نگارش متن پیش‌نویس «برجام» امروز در نیویورک پایان می‌یابد و قرار است دور بعدی مذاکرات ۲۲ اردیبهشت‌ماه بین معاونان ظریف و موگرینی در وین برگزار شود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امروز (سه‌شنبه) در ششمین روز دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای در نیویورک در راستای نگارش متن پیش نویس برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مذاکرات بین هیأت‌های ایران و اتحادیه اروپا به سرپرستی هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو سطح معاونان و کارشناسان از ساعت 9 صبح به وقت محلی (17:30 به وقت تهران) در نیویورک برگزار می‌شود.

مذاکرات سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) پایان می‌یابد ولی مذاکرات کارشناسی تا روز پنجشنبه 17 اردیبهشت ماه در نیویورک ادامه خواهد داشت.

قرار است دور بعدی مذاکرات هسته‌ای در سطح معاونان با حضور عراقچی و روانچی و اشمیت از سه‌شنبه هفته آینده 22 اردیبهشت ماه در وین ادامه یابد.

دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای در راستای نگارش برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از روز پنجشنبه 10 اردیبهشت ماه در حاشیه کنفرانس بازنگری معاهده NPT در شهر نیویورک در جریان است و معاونان ظریف و موگرینی و کارشناسان 2 طرف ساعت‌ها به گفت‌وگو و کار بر روی متن پیش نویس برجام پرداختند.

سید عباس عراقچی پیش از این با بیان اینکه مذاکره کنندگان ایران یک «کار سنگین دو ماهه را شروع کرده‌اند» و افزود: هدف ما این است که ظرف چند روز آینده به پیش نویس توافق جامع برسیم. اگرچه کار سختی است و به طور حتم این اولین پیش نویس پر از موارد اختلافی و پرانتر خواهد بود که باید بعدا در مورد آنها تصمیم گیری شود.
عراقچی خاطرنشان کرد: این پیش نویس شامل ضمائمی خواهد بود که کار بر روی آن را هم کارشناسان شروع کرده‌اند و روی جزییات بحث می‌شود.

ظریف و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران بامداد یکشنبه ششم اردیبهشت ماه به منظور شرکت در این کنفرانس و انجام رایزنی‌های هسته‌ای راهی نیویورک شد.

دهم تیرماه پایان ضرب الاجل هفت ماهه ایران و 1+5 در راستای حصول توافق جامع هسته‌ای است. در سوم آذر ماه 1393 و پس از چند روز مذاکره فشرده در شهر وین به دلیل اختلافات موجود بر سر راه حصول توافق، دو طرف این مذاکرات را برای هفت ماه تمدید کردند و پس از آن رایزنی‌هایی در ژنو، مونیخ، مونترو، زوریخ، استانبول و لوزان برگزار شد. در لوزان 2 و پس از 9 روز رایزنی فشرده، دو طرف به راه‌حل‌هایی در راستای حصول توافق دست یافتند و بعد از آن اعلام شد که گفت‌وگوها برای نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک آغاز خواهد شد که در همین راستا رایزنی‌هایی از دوم اردیبهشت تا چهارم اردیبهشت ماه در شهر وین برگزار شد و قرار شد ادامه گفت‌وگوها در حاشیه کنفرانس بازنگری معاهده NPT در نیویورک دنبال شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی